Esra Ersoy sessizliğini bozdu: Hataya karşı daha büyük hata

Ailesi, avukatları aracılığıyla tedbir kararları aldırdı ama ne çare… Ünlü bir işadamı için çektiği müstehcen video ortaya çıktı, elden ele yayıldı bir kere. Geçen hafta kız kardeşi Ceyda Ersoy röportaj verdi. Hiç suçu olmadığı halde kendisinin de zarar gördüğünü söyleyip “Ablamın bir anlık hatası hepimizi mahvetti” dedi. Video yüzünden birbirine girip hastanelik olmuşlardı. Kardeşiyle yaptığımız söyleşi üzerine abla Esra Ersoy da ilk kez konuştu. Yaptığından çok pişman, herkesten özür diliyor.Bundan sonra bambaşka biri olmak istediğini söylüyor. Psikolojik tedavisi devam ediyor ama bana kalırsa erkekler, ilişkiler, hediyeler ve şiddet konusunda hâlâ kafası karışık. Bakalım siz ne düşüneceksiniz…

Herkesi çok şaşırtan; ailenizi, kardeşinizi, erkek arkadaşınızı üzen bir videonuz ortaya çıktı. Ne söylemek istersiniz?

– Öncelikle Türk halkından, sevenlerimden, annem, babam ve kardeşim başta olmak üzere tüm ailemden özür dilerim. Bizim Çukurova bölgesinde çok sevilen, saygı duyulan bir ailemiz var. Bize verdikleri her nasihatte haklı çıktılar. Aileme yakışmayan hatalar yaptım, kardeşimi de hiçbir suçu yokken bu hataların ortağı ettim, kabul ediyorum. Bu son olay bana hayatın bir tokadı oldu. .


Olay günü kız kardeşinizle kavgadan sonra başınıza yedi, ayağınıza dört dikiş atıldı. Şu anda sağlık durumunuz nasıl?

– Dikişlerim alındı.

◊ 10 gün kadar psikolojik tedavi için Fransız Lape Hastanesi’nde kaldınız. Ne için yatırdılar sizi oraya?

– Ailem tedavi görmemi istedi çünkü hiç iyi değildim. Videonun yayıldığını gördüğümde çığlıklar atıp baygınlıklar geçiriyormuşum. Biraz izole olmamın iyi geleceğini düşünmüşler. Hâlâ psikolojik destek alıyorum. “Zamanla unutursun” diyorlar, inşallah öyle olur.


Videoyu çektiğiniz gece tam olarak ne yaşandı? Erkek arkadaşınızla kavga etmişsiniz sanırım. Videoda görünen bir erkek var. O kişi erkek arkadaşınız mı?

– Erkek arkadaşımdı, evet. Zaten bugüne kadar hep erkek arkadaşlarıma yaptığım hatalar yüzünden mahvoldu hayatım. Daha doğrusu onların yaptığı hatalara daha büyük hatalarla karşılık verirken, aslında kendime verdiğim zararın farkında olamamaktan. İşte benim sorunum bu.


O gece ne oldu?

– Aslında gayet iyi anlaştığımız bir gündü. Akşam yemekteydik. Yaklaşık bir yıldır alkol kullanmıyordum, yemekte içtim. İlerleyen saatlerde gece kulübüne gitmiştik, orada da içtim. Sonra eve geldik. Bana bir hata yaptı, daha doğrusu yapmamış ama ben öyle sanmışım. Sabaha kadar tartıştık. Sinirlenip bir video çekmiş, videoda bahsettiğim kişiye WhatsApp’tan yollamışım.


DAYAĞI HAK ETMİŞTİM AMA ABARTMAYA GEREK YOKTU◊ Bunun üzerine sevgilinizden şiddet görmüşsünüz. Hâlâ birlikte misiniz?

– Hâlâ beni sevdiğini biliyorum ama hazmedemedi yaşananları. Ne o bu olayı kabul edecek yapıda bir erkek ne de ben onun uyguladığı şiddeti kabul edecek bir kızım. Gerçi dayağı hak etmişim, kabul. Ama abartmaya gerek yoktu.


Videonun yayıldığını nasıl fark ettiniz?

– Bir gün Instagram ve WhatsApp’tan mesajlar gelmeye başladı. “Videon elden ele dolaşıyor” diye. Şok geçirdim, çığlık çığlığa bağırarak ağlıyordum. Hele tüm Türkiye’ye yayıldığını duyunca mahvoldum. Baygınlıklar geçirmişim. Zaten mahvolmuşum.Bir de üstüne köşe yazarları, magazin programları çok ağır eleştiriyor. Düşünsenize yaşadıklarımı.


Peki videonun nasıl yayılmış olabileceğine dair bir tahmininiz var mı?

– Ben de şaşkınlık içindeyim. İnanamıyorum. Tek bildiğim, videoyu bir tek o kişiye gönderdiğim… Ona çok güveniyordum. “Acaba videoyu gönderdiğim kişinin arkadaşlarının mı eline geçti” diye düşün-düm.


AiLEM ViDEOYU iZLEMEDi iZLEMEK DE iSTEMiYOR

◊ Ailenizin tepkisi ne oldu?

– Ailem videoyu izlemediklerini ve izlemek de istemediklerini söyledi. Yüzüme vurmak istemiyorlar. Bana iyi ol-mam için destek veriyorlar. Medyada ve sosyal medyada yer alan uygunsuz içerik ve yazılara karşı da avukatlarımız aracılığıyla tedbir alınıp gerekenlerin yapılması için talimat verdiler.


Bu olaydan nasıl bir ders çıkardınız? Hayatınızda neleri değiştireceksiniz?

– Başta da dediğim gibi bu olay bana hayatın attığı bir tokat oldu. Şimdiden sonra bambaşka bir Esra Ersoy olacağım. Beğenilen, arzulanan değil, saygı duyulan bir kadın olmak istiyorum. Artık Türk toplum, aile, örf ve kurallarına göre namusum, onurum ve gururum için yaşayacağım. Kamuoyundan da beni şimdiden sonraki davranışlarımla eleştirmelerini rica ediyorum. Hayatımda yeni kararlar aldım.