Eşinin Vefatının Ardından Hamile Olduğunu Öğrendi – Ultrasona Girince Gözlerine İnanamadı

Hayatınız kötü gidiyorken iyi şeyler düşünmek zorlaşabiliyor. Ancak o günlerde bile bizi daha iyi günleri beklediğini kendimize hatırlatmayı ve hayatımıza devam etmeliyiz. Eşi Bryan’ı kaybeden Courtney Hill’in de hayatı bir anda mahvolmuştu.

Bryan, Irak’ta, Kuveyt’te ve Afganistan’da görev yapmış tecrübeli bir Amerikan askeriydi. Yıllar boyunca tehlikeli çatışmalara girse de eve sağ salim dönmeyi her seferinde başardı. Bryan emekli olduğunda eşi Courtney ile gelecek planları yapmaya ve yapamadıkları şeyleri telafi etmeye başladılar.

Ancak kendilerini kötü günler bekliyordu.

Geçen sene şubat ayında Bryan trafik kazasında hayatını kaybetti. Courtney çok sevdiği eşini, Reagan ise kendisine çok düşkün olan babasını kaybetti.

Courtney eşinin vefatının ardından güçlükle toparlanabildi. Bir gün kendisini şok eden bir haberle karşılaştı. Courtney, hamileydi. Hamilelerin morallerini hiç bozmaması gerektiği bir gerçek olsa da Courtney eşinin vefatından sonra her gün, güne üzülerek başladı.

Daha da kötüsü karnında ağrı hissetmeye başladı. Bebeğini düşürebileceği aklına gelen Courtney doktorunu ziyaret etti. Doktor ise ultrasonda müjdeli haberi verdi. Courtney’nin iki oğlu ve bir kızı olacaktı. CBS Chicago’ya konuşan Courtney, “Gerçeği duyunca şok oldum. Öte yandan bana eşimi hatırlatacak gülümsemelere sahip olacağını düşündüğüm üç çocuğumun dünyaya geleceği gerçeği de beni ister istemez gülümsetiyordu” dedi. Ancak üçüz bebeklere hamilelik sancılı geçebiliyor. Courtney de müjdeli haberin ardından kötü haberi de aldı.

Brady adını vereceği bebeğinin kalbi atmıyordu. Miles ve Harper adını vereceği bebekleri ise sağlıklı bir şekilde dünyaya geldi. Reagan, Miles ve Harper şimdilerde Courtney’nin tek yaşama sebebi. Çocuklarının bir an önce büyümesi için sabırsızlanıyor.

İnsanlar genelde Miles ve Harper’ın ikiz olup olmadığını soruyor. Courtney’nin cevabı ise hayır oluyor. Courtney, “Ben onlara hayatta kalmayı başarabilen üçüzler diyorum” dedi.Courtney’nin düşük yaptığı bebeği ve eşi Bryan’ı özlediği kaçınılmaz bir gerçek. Ancak diğer çocukları sayesinde yere daha sağlam adımlarla basıyor.

Courtney, hayatın ne kadar kırılgan ve geçici olduğunu tecrübe ettiğinden çocuklarıyla beraber uyandığı her güne şükrediyor. Aile hiç de kolay günler geçirmedi. Ailesi ve arkadaşlarının yardımıyla hayata sıkı sıkı tutunmayı başardılar.

Courtney’nin hayat hikâyesinden de göreceğiniz gibi önemli olan uzun yaşamak değil dolu dolu ve iyi yaşamak. Courtney ve çocuklarının hikâyesini paylaşmayı unutmayın.