Elin Oğlu programıyla tanınan Rus oyuncu, Türk vatandaşı olup askere gitti (Ünlülerin askerlik fotoğrafları)

Elin Oğlu programı ile yıldızı parlayan Rus oyuncu Andrey Polyanin’in Türk vatandaşlığına geçip askere gittiği ortaya çıktı.

1986-1988 yılları arasında İzmir-Narlıdere’de vatani görevini yapan şarkıcı Cenk Eren, o günlere ait bir fotoğrafını Instagram’dan paylaşarak “Asker olmak, vatani görevini yapmak onurdur.

18 ay yaptık biz de ne mutlu… #tbt ise en alasından” notunu düştü.

Oyuncu Mehmet Aslan, Instagram hesabından askerlik fotoğrafını paylaşıp ‘Deniz Er Eğitim Alayı İskenderun. Askerlik anısı olmayana gerçekten üzülüyorum! Hey gidi be…’ notunu düştü.

ATV ekranlarında yayınlanan “Elin Oğlu” programıyla yıldızı parlayan Rus oyuncu Andrey Polyanin’in, Türk vatandaşlığına geçtiği ve 2010 yılında İstanbul’da askerlik yaptığı ortaya çıktı.

“DÜŞÜNMEDEN CEPHEYE GİDER, MEHMETÇİKLE SAVAŞIRIM”

Vatani görevini 66. Mekanize Piyade Tugayı Barış Gücü Komutanlığı’nda tamamlayan Andrey Polyanin, ” Türkiye benim ikinci vatanım. Gerekirse hiç düşünmeden cepheye de gider, Mehmetçikle omuz omuza savaşırım” diyor.

DİZİLERDE ROL ALMIŞTI

Türkiye serüveni ailesinin emeklilikten sonra Antalya’ya yerleşmesiyle başlayan Andrey Polyanin “Kalk Gidelim” dizisi ve “Kırımlı” filminde rol almıştı