Edebiyat Dersinde Öğretmen Herkes Bir Dilekçe Yazsın Dedi İçlerinden Bir Öğrenci İse Bakın Ne Yazdı

Lisede Türk Dili ve Edebiyatı Dersinde öğretmen dilekçe konusunu bitirdikten sonra uygulama aşamasına geçti. Sınıfa ödev verdi. Herkes örnek bir dilekçe yazsın, dedi. Bir öğrenci ise bu düşündürücü dilekçeyi kaleme aldı.

“nihayet insanlık da öldü! haber aldığımıza göre, uzun zamandır amansız bir hastalıkla pençeleşen insanlık, dün hayata gözlerini yummuştur.

bazı arkadaşlarımız önce bu habere inanmak istememişler ve uzun süre, “yahu insanlık öldü mü?” diye mırıldanmaktan kendilerini alamamışlardır.

gazetelerinde, “insanlık öldü mü?” ya da “insanlık ölür mü?’ biçiminde büyük başlıklar yayımlamakla yetinmişlerdir. fakat acı haber kısa zamanda yayılmış ve gazetelere telefonlar, telgraflar yağmıştır; herkes, insanlığın son durumunu öğrenmek istemiştir. bazıları bu haberi bir kelime oyunu sanmışlarsa da, yapılan araştırmalar bu acı gerçeğin doğru olduğunu göstermiştir.

evet, insanlık artık aramızda yok.

`insanlıktan uzun süredir ümidini kesenler, ya da hayatlarında insanlığın hiç farkında olmayanlar bu haberi yadırgamamışlardır`.

… ”

Oğuz Atay