Down Sendromlu Çocukla Mezuniyet Balosuna Kimse Gitmek İstemedi – Bakın Devreye Kim Girdi

İnsanları mutlu etmek, hayatta yapabileceğimiz en güzel şeylerden birisi olsa gerek.

Bunun değerini en iyi, mezuniyet balosuna kimsenin onunla gitmek istememesine rağmen, bir sınıf arkadaşının kendisine baloya gitme teklifi ettiği down sendromlu çocuk anlamıştır.

17 yaşındaki çocuk ve annesi teklif sonrasında hüngür hüngür ağladı. Ancak bu sadece başlangıçtı!
17 yaşındaki Daniel, mezuniyet balosuna gidecek kimsesinin olmaması nedeniyle çok üzülüyordu. Down sendromlu çocuk muhtemelen baloya gitmemeyi düşünüyordu.

Ancak Daniel’in sınıf arkadaşı Kylie, ona hayatı boyunca unutamayacağı bir teklif yaptı!

Kylie, Daniel’e mezuniyet balosunda kendisine eşlik etmesini ve onu evden almak istediğini söyledi. Daniel memnuniyetle kabul etti. Ancak Daniel’in başına gelecek sürprizler bununla sınırlı değildi. Yerel bir haber kanalı durum hakkında haber aldı ve olaya el attı.

Kylie, Daniel’i Rolls Royce ile evinden aldı ve kırmızı halıda beraber yürüdüler. 17 yaşındaki çocuk sevinçten çılgına döndü.

Daniel, “Annem benim için o kadar seviniyor ki!” dedi.

Daniel ve Kylie’nin bu sefer beraber tecrübe ettikleri sürpriz anne Tonya’yı da gözyaşlarına boğdu. Önce Kylie’ye hayalindeki araba hediye edildi. Sonra da Daniel’e 35 bin TL’lik okula ücretsiz girme şansı verildi.

Anne Tonya, “Birçok kişi Daniel’in yapabileceklerinin sınırlı olduğunu düşünüyor. Ancak bilsinler ki o her şeyi yapabilecek yetenekte. Kendisine tanınan bu şans karşısında ne diyeceğimi bilemiyorum” dedi.

Küçük bir iyilik beraberinde bakın neler getirdi! Daniel sonunda hayallerindeki üniversiteye gidebilecek!

Daniel ve Kylie’nin hikâyesini paylaşmayı unutmayın. Böyle arkadaşlıklar zor bulunur!