Doktorların Komadan Çıkmasına İmkânsız Gözüyle Baktığı 12 Yaşındaki Kız Gözlerini Açtı

Peggy ve Jeff Kehoe çifti ikizleri olacağı müjdesini aldıklarında sevinçten havalara uçtular. Hailey ve Jenna adında iki sağlıklı kız çocukları dünyaya geldi. Sarışın ve mavi gözlü ikizler birbirlerinin aynısıydı. Aralarındaki bağ ise gerçekten inanılmazdı.

İkizler 12 yaşına girdiğinde beklenmeyen bir olay gerçekleşti. Hailey çok kötü bir hastalığa yakalandı.
9 Şubat 2013 tarihinde Kehoe ailesinin hayatı değişti.

Peggy ve Jeff ikizlerinden birini banyoda yerde yatarken buldu. Küçük kız gözlerini açamıyor ve konuşamıyordu. Başında da çok feci bir ağrı vardı.

Aile kızlarını derhal acile götürdü. Acildeki doktorlar kızın felç geçirdiğini söyledi. Doktorlardan birisi kızın ölebileceğini söyleyene dek aile bunun geçici bir rahatsızlık olduğunu düşünüyordu.

Hailey’nin ölme ihtimali vardı.

Yerel hastanedeki doktorlar ellerinden gelen fazla bir şey olmadığını ve tek yapmaları gerekenin bir mucize gerçekleşmesini beklemek olduğunu söyledi. Ancak aile bunu kabul etmedi. Hailey mücadeleci bir kızdı ve hayat mücadelesinden yenik ayrılmayacaktı.

Hailey, Penn State Hershey Çocuk Hastanesi’ne sevk edildi. Beynindeki basıncı azaltmak için ameliyata alındı. O sırada komaya girdi ve solunum cihazına bağlanmak zorunda kaldı.

Bütün bu olanlar boyunca ikizi Jenna kız kardeşinin yanı başındaydı.

Peggy, “Kardeşinin elini tuttu ve bunu da atlatacağını söyledi. Kardeşi olmadan yaşayamazdı” dedi.

Doktorlar, Hailey’nin arteriovenöz malformasyon (AVM) ile doğduğunu tespit etti. Atardamar ve toplar damarlara bağlı beynindeki kan damarları birbirine karışmıştı. Eğer durumu bir an önce düzeltilmezse minik kız hayatını kaybedecekti.

Birkaç gün yattığı komanın ardından Hailey sonunda gözlerini açtı. Doktorların söylemiyle bir ‘mucize’ gerçekleşti.

Peggy, “İki haftadır görmediğim o güzel mavi gözlerini tekrar açtığında hissettiğim mutlulu tarif bile edemem” dedi.

Geçirdiği sayısız ameliyatın ses tellerine zarar vermesi sebebiyle sesinin artık biraz kısık olmasının yanı sıra Hailey tamamen sağlıklı.

“Sesimin böyle çıkması beni özel biri yapıyor” dedi Hailey.

İleride sanat alanında bir işe sahip olmak ve çocuklara umut vermek isteyen küçük kız, “Böyle bir olay sonra yaşamayı başarabildiysem her şeyi yapabilirim artık” dedi.

Hailey’nin kötü başlayan ancak mutlu biten hikâyesini aşağıdan izleyin.

Hailey’e hayatında sağlık, başarı ve mutluluklar diliyoruz!

PAYLAŞ
burası
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.