Doktorlar Dizisinin Ela’sını Görenler Tanıyamıyor Sanki Bambaşka Biri Olmuş

Doktorlar Dizisinde canlandırdığı Ela karakteriyle gönüllere taht kuran Yasemin Ergene’yi günümüzde gören tanıyamıyor.

2005 yılında yayınlanmaya başlanan tv dizisi Aşk Oyunu’nda canlandırdığı Ekin Serbest karakteri, güzel oyuncunun popüleritesini hızla arttırdı.

Dizide Kerem Cem ile beraber başrolde yer alan Ergene, kısa sürede ülkenin en popüler genç oyuncularından birisi haline geldi.

Son olarak 2006-2010 yılları arasında (Doktorlar dizisinde Ela Altındağ karakterini canlandıran Ergene, bu dizinin sona ermesinin ardından oyunculuk hayatını sonlandırdığını açıkladı.

Liseyi 7 yıl önce bitirdim. En büyük hayalim üniversiteye gitmekti ancak kimse teşvik etmiyordu.İzzet buna vesile oldu. O sürekli finans ve ekonomi dergileri okuyordu. Finans ve ekonomi benim de ilgi alanıma girmeye başladı.Bu yüzden de Bilgi Üniversitesi’ni tercih ettim. Şu an hazırlık okuyorum. Eğitimim 5 yıl sürecek.

O yaştan sonra da hiçbir yapımcı benimle çalışmaz. Bu yüzden oyunculuk sayfasını tamamıyla kapattım.Her gün bir çok yapımcı arıyor onlara da ‘Artık oyunculuk yapmıyorum’ diyorum, şaşırıyorlar. Benim için önce okulum geliyor.”

İşte oyuncunun son hali…Yasemin Ergene,Almanya’nın en büyük ikinci şehri olan Hamburg’da, 22 Ocak 1985 tarihinde dünyaya geldi. Yasemin Ergene’nin ikiz erkek kardeşi ve bir de abisi vardır.Yasemin Ergene 3 yaşında iken ailesinin Almanya’dan dönüş yapmasıyla Tekirdağ’ın Mürefte Kasabasına yerleşen Ergene ilköğretim ve lise eğitimini bu küçük ve şirin kasabada tamamladı.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir