Diş beyazlatma yöntemi (Diş beyazlatma tarifi)

Diş beyazlatma yöntemi (Diş beyazlatma tarifi)
Bembeyaz ve sağlıklı dişleri kim istemez ki… Siz de yıllardır dişlerinizi beyazlatmak için değişik ürünler kullanıp, bu ürünlere onlarca lira para veriyorsanız artık durun. En doğal ve sağlıklı diş beyazlatma yöntemini sizin için hazırladık. Tamamen mutfağınızdaki doğal ürünlerle hazırlanmış olan bu diş beyazlatma tarifi, kısa süre içinde beyaz gülüşlerinize kavuşabilirsiniz.
Gün içinde içtiğimiz çay, kahve ve yemekler dişimizde zamanla lekeler ve sarılık oluşturur. Bu lekelere karşı herkesin evinde bulunan karbonat ve limon ile diş beyazlatma tarifi vereceğiz. Bu tarifi düzenli kullandığınız takdirde istediğiniz sonuçları alacaksınız. İşte diş beyazlatma tarifimiz.

Karbonat ve limonlu diş beyazlatma tarifi

Malzemeler

* ½ tatlı kaşığı karbonat

*2-3 damla limon suyu

Hazırlanışı

Küçük bir kabın içine (Çay tabağı olabilir) karbonatı koyun ve üzerine limon suyunu dökün. Bir kürdan yardımı ile karıştırın. Macun kıvamına gelene kadar karıştırmaya devam edin. Burada dikkat etmeniz gereken şey limon suyunu damla damla koymanız.

Uygulanışı

Hazırladığınız macunu ister parmaklarınız ile ister de diş fırçanız ile dişlerinize sürebilirsiniz. Fırça kullanacaklar önce diş fırçanızı çok hafifi ıslatın ve macuna batırın. Fırçanın her yeri macunla kaplanacak şekilde sürün. Daha sonra dişlerinizi fırçalayın. Ancak bu fırçalama işlemi 2 dakikadan fazla olmasın. Çünkü karbonat ve limon dişlerinizi 2 dakikadan sonra aşındırıp diş minesine zarar verebilir.

Fırçalama işlemi bittikten sonra ağzınızı çalkalayın.

Diş renginize göre 2 haftaya kadar bu macunu her gün hazırlayıp kullanabilirsiniz. Dişlerinizdeki farkı birkaç gün içinde göreceksiniz. 2 haftadan sonra bu işleme devam etmek isteyenler uygulamayı günaşırı kullanmalılar. Bir sonraki hafta ara verip daha sonra tekrar başlayıp aralıklarla devam etmelidir.

Uyarı: Uygulamayı kullanmadan önce bir diş hekimine danışmanızda fayda var.