Diş Ağrılarını Tedavi Eden ve Rahatlatan Doğal Kürler

Diş ağrısı dayanılamayan bir ağrı olabilir. Eğer şiddetli veya sürekli bir diş ağrınız varsa veya diğer ağız sorunları yaşıyorsanız, bir an önce diş doktorunuz ile görüşmeniz gerekmektedir çünkü bu gibi sorunlar tedavi edilmezse, daha ciddi sorunlara dönüşebilmektedirler. Ancak, diş doktorunuza görünmeye gerek kakmadan kendinize yardımcı olabileceğiniz ve evinizde tedavi edebileceğiniz daha az ciddi olan diş ağrıları yaşıyor olabilirsiniz.
İşte, bir sonraki diş ağrısı yaşadığınızda evinizde kendi kendinize uygulayabileceğiniz tedaviler:

Karanfil Yağı

Karanfil yağı eski ancak oldukça popüler bir tedavidir. Bu tedaviyi bu kadar özel yapan şey yağın içinde bulunan ve öjenol adı verilen antiseptik ve antibakteriyel özelliklere sahip kimyasal maddedir.

Eğer diş ağrınız için bu yağı kullanmak isterseniz, 2-3 damla karanfil yağı ve çeyrek çay kaşığı zeytin yağı ile hazırlanan karışıma bir pamuk batırın. Ardından pamuğu ağrıyan dişinizin yanında olacak şekilde ağzınıza yerleştirin ve pamuğu yerinde tutmak için biraz ısırın. Pamuk ağzınızdayken asla uyumamaya dikkat etmeniz gerekmektedir.Karanfil yağınız eczaneler veya diğer sağlık ürünü satan mağazalarda rahatlıkla bulabilirsiniz.

Öksürük Pastili

Öksürük pastilleri genellikle içlerinde az miktarda anestetik içerirler. Bu sayede az ağrıyan diş ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz. Bir veya iki tane pastili ağzınıza atın ve onları çiğnemeden emmeye başlayın.

Bir diğer yöntem ise dişin ağrıya bölgenin üzerine dışarıdan bu pastilleri uygulamak ve ardından bu kısmı bir havlu ile sarıp, tüm gece bu kısım üzerinde uyumaktır.

Yıkayın

Dişleriniz arasında sıkışmış bir yiyecek parçası da diş ağrısına neden olabilir. Bu yüzden ağzınızı gargara yaparak veya diş aralarını temizlemek için özel üretilen fırçalar kullanarak temizleyebilirsiniz.

Çay Poşetleri

Dişinizin üzerine doğrudan sıcak çay uygulayın. Çay poşetlerinin içinde tanik asit bulunmaktadır ve bu da şişliği azaltmaya yardımcı olur.

Salatalık

Dişinizin üzerine bir salatalık dilimi yerleştirin veya salatalık suyuna bir pamuk batırıp, bunu yerleştirin. Alkolün de diş ağrısı için ve ağrıyan bölge için oldukça faydalı özellikleri bulunmaktadır. Aynı zamanda birçok insan sarımsağın, soğanın, ıspanağın, buğday otunun ve tuzlu suyun diş ağrısını geçirdiğini söylemektedir.

Zencefil Kökü

Zencefilin dış kabuğunu soyun ve dilimlere dilimleyin. Dilimleri ağrıya dişinizin üzerine yerleştirin ve ısırın. Ağrı, kademeli olarak azalacaktır. Kalan zencefil parçalarını buzdolabında saklayın ve gerektiğinde kullanın.

PAYLAŞ
burası
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.