Devran Çağlar’ın son hali

Devran Çağlar’ı hatırlar mısınız? Bir dönem yaptığı açıklamalarla olay yaratan Devran Çağlar, arabesk müziğinin tanınmış isimlerindendi


Yurt dışında yaşayan Devran Çağlar, bildiğimiz Devran Çağlar’dan artık çok farklı. Bizim hafızalarımızda o bıyıklı ve kıvırcık saçları ile takılıp kalmıştı. Ama o halinden artık eser yok.


Devran Çağlar’ın son haline geçmeden önce onunla ilgili efsane haline gelen o malum iddiayı hatırlayalım.


Bir röportajda asıl adının Şeref Kolçak olduğunu ve Eşref Kolçak’ın büyük oğlu olduğunu iddia eden Devran Çağlar, babasının kendisini cinsel yönelimi sebebiyle reddettiğini iddia etmişti.


Devran Çağlar iddiasını şöyle aktarmıştı:”Babam ergenlik dönemine girdiğimde yaptığım cinsel tercihimden ötürü beni fazlasıyla dışladı. Bana o dönemlerde ‘Ulan benim gibi bir adamın oğlu *bne olur mu? Bu bana yakışır mı?’ diyerek baskı yapıyordu.”


”Ben de bir süre duygularıma engel olmayı denedim ama başaramadım. Bu bana verilmiş bir hissiyat bunu reddedemezdim. Babama hayatımı bu yönde yaşayacağımı söylediğimde çok sinirlendi ve beni hayatından çıkarttı.”


”20 senedir sanat camiasının içinde olmamıza rağmen babamla bir kez bile karşılaşmadık. Artık bu kırgınlığın bir an önce bitmesini istiyorum. Gerçek ailemin yanında olmak onlara doyasıya sarılmak istiyorum.”


Eşref Kolçak ise Harun Kolçak’tan başka bir oğlu olduğu ve onu cinsel tercihlerinden dolayı reddettiği haberlerine isyan etmiş şu açıklamalarda bulunmuştu: ”Allah bu iddiaları çıkaranları kahretsin. Benim 56 yıllık evliliğim boyunca bir tek eşim Özcan Kolçak oldu ve benim tek oğlum var; o da Harun Kolçak’tır. Bu gibi haberlerden zevk alanları Allah’a havale ediyorum.”


Devran Çağlar bu iddialardan sonra yurt dışına gitmiş ve uzun süredir de sesi sedası duyulmaz olmuştu. Uzun süredir Almanya’da yaşayan Devran Çağlar’ın son halini görenler sanatçıyı tanımakta zorlanıyor.
blank
İŞTE DEVRAN ÇAĞLARIN SON HALİ