Deodorantın hiç tahmin edemeyeceğiniz 8 kullanım alanı

Deodorantın hiç tahmin edemeyeceğiniz 8 kullanım alanı

Hijyen konusuna dikkat eden her kadının vazgeçilmez kozmetik ürünlerinden biri olan deodorantı sadece koltukaltı için kullanıyorsanız bu habere şoke olacaksınız!

Bugüne kadar deodorantı hem koltukaltınız için kullandınız. Halbuki bu kozmetik ürünün asla tahmin edemeyeceğiniz birden fazla kullanım alanları var!

Üstelik bazı alanlar zor durumda hayatınızı kolaylaştıracak kadar etkili. İşte deodorantları koltuk altınız haricinde kullanabileceğiniz farklı yerler ve alanlar:

PANTOLONLARINIZA KOLAYCA GİRİN
Dar pantolon giymeyi seviyorsunuzdur ancak bir kilo bile alsanız pantolona girmekte zorlanıyorsunuzdur. Bundan sonra tek yapmanız gereken bacaklarınıza deodorant sürmek. Bacaklarınıza deodorant sürdükten sonra zorla giyebildiğiniz pantolonu nasıl kolayca giyebildiğinizi göreceksiniz.

GECE TERLEMELERİNİ ÖNLEYİN
Gece uyandığınızda çarşaflarınızın ve yastığınızın su içinde olduğunu görmek kimsenin istemeyeceği bir şeydir. Tek yapmanız gereken yatmadan önce vücudunuzun en çok terleyen bölgelerine deodorant sürmek.

GÖĞÜS ALTI TERLEMESİNİ ÖNLEYİN
Göğsünüzün altındaki bölge yaz aylarında terleyebiliyor. Gerek spor yaparken gerekse de işteyken bu ter başınıza bela olabiliyor. Tek yapmanız gereken göğüs altınıza deodorant sürmek.

SİVİLCELERDEN KURTULUN
Eğer suratınızda uzun süredir kaybolmayan bir sivilce varsa deodorant imdadınıza yetişebiliyor. Deodorantların içerisinde bulunan ter önleyici madde sivilcelerin kurumasını sağlayabiliyor. Koltuk altınız terlememesini sağlayan bu madde aynı zamanda sivilcelere de iyi geliyor.

Shocked woman squeezing pimple in bathroom

KOLTUKLARA TER LEKESİ BIRAKMAYIN
Evinize gelen bir misafir sandalyede veya koltukta ter lekesi bırakmıştır. Siz de bunu bir başkasının evine gittiğinizde yapmak istemezsiniz. Tek yapmanız gereken sırtınıza deodorant sürmek. Böylelikle arkanızdan kimse konuşamaz.

AYAĞINIZDAKİ KÖTÜ KOKUYU GİDERİN
Sadece koltuk altlarının kötü koktuğunu söyleyemeyiz. Yorgun geçen bir iş günün ardından ayaklarda da istenmeyen kokular oluşabilir. Ayak tabanınıza ve parmaklarınızın arasına deodorant sürün. Ayaklarınızda koku olmayacaktır.

AYAKKABI VURMASINI ÖNLEYİN
Yeni bir ayakkabı aldığınız ayağınıza vurması ihtimali her zaman vardır. Hele bir de sıcak yaz günlerinde ayağınızın arkası terler ve sık sık ayakkabı vurmaya başlar. Ayağınızın arkasına deodorant sürün. Ayakkabınızın vurmadığını göreceksiniz.