Deniz Seki Tahliye Sonrası Basına İlk Açıklamasını Yaptı

Deniz Seki 44 yaşında girdiği cezaevinde 2 yıl 6.5 ay yattı. 47 yaşında 5 Haziran’da tahliye olan Deniz Seki, basın toplantısı düzenledi. İşte Deniz Seki’nin açıklamalarından satırbaşları…

Şarkıcı Deniz Seki ‘Uyuşturucu ticaretine yardım’ suçlamasıyla ilk olarak 2009’da hapse girdi. 218 gün yattı. Kasım 2010’da çıktı.

3.5 yıl sonra hakkında yeni bir soruşturma açıldı. ”Cezaevine bir daha girerse ölürüm” dedi. Tutuklama kararı çıkınca 6 ay saklandı. 15 Kasım 2014’te İstanbul Esen yurt’taki bir evde yakalandı.

”Çok zor bir yolculuktu. Sizler benim sesim oldunuz. Benden dualarını esirgemeyen herkese teşekkür ederim. 3 yıl 2 ay gibi bir süre ceza yattım. İlginç bir deneyimdi, hayat tecrübesiydi benim için. O kadar değişim hayat hikayeleri ile karşılaştık, aslında hayatta şükretmemiz gereken ne çok şey olduğuyla yüzleştim. Kendimi daha iyi tanıdım. Ben gerçekten güçlü bir kadınmışım, kendimle ilgili farkındalıklarım çoğaldı. Orası ile burası çok farklı. Bu benim için önemli bir hayat deneyimiydi. Mutluluğa söz verdim.

”NE OLUR CANIMI YAKMAYIN”

Söyleyecek çok şeyim var ama iki saniye bakışmamız bile ne demek istediğimi anlatıyor sanırım. Sizden bir tek şey rica ediyorum. Bana kilo almış diyebilirsiniz, yorgun gözüküyor diyebilirsiniz. Ama ne olur canımı yakmayın, daha canımı acıtmayın. Biraz daha yumuşak dille bahsederseniz benden… Bazı şeyler canımı acıtıyor.

Evime gitmek istiyorum. Köpeğim Haydut’u çok özledim. Sonra bir yerlere gitmeyi planlıyoruz. Annem ben içerideyken çok büyük rahatsızlık geçirdi. Annemi çok özlemişim. Annemin göğsünde annemle hasret gideriyorum. Şu anda nereye gideceğim belli değil ama ülkemde olacağım.

Şükür Kavuşturana adlı bir single hazırladım. İki şarkı ile bayram gibi çıkacak. Kitabımda oradaki yaşantımı anlattım. Karşı karşıya sohbet ediyormuş havasında.
”YAKINDA EVLİLİK OLACAK”

Yakında evlilik olacak ancak tarihi belli değil. Sanki bütün evren benim için çalışıyor. Ağaçlar, çiçekler böcekler ve bütün insanlar ben mutlu olayım diye uğraşıyor sanırım. Gece uyuyamadım. Yadırgamadım ama mutluluktan uyuyamadım.”

HAPİSTE YAZDIĞI ŞARKISINI İLK KEZ SESLENDİRDİ

15 Temmuz’da Kıbrıs’ta, 5 Ağustos’ta ise Harbiye Açık Hava Tiyatrosu’nda sahneye çıkacağını söyleyen Deniz Seki, toplantının sonunda hapisteyken yazdığı yeni şarkısı ‘Bal Saklıyor’u canlı canlı söyledi.

Deniz Seki, şarkıyı öyle bir söyledi ki dinleyenleri adeta kendinden geçirdi.