Demet Akalın ‘kırmızı çizgim’ demişti; boşanmanın detayları ortaya çıkıyor! Kızları Hira gözyaşlarına boğuldu: “Anne onu da mı alacaklar?”

Demet Akalın-Okan Kurt ayrılığının içyüzü! ‘Kırmızı çizgim…’

Demet Akalın, eşi Okan Kurt’un şirketine ait 150 milyon liralık borcu hiç dert etmedi. Ancak iddialara göre aylar önce onu şu sözlerle ikaz etti: ”Gerekirse borcu birlikte öderiz ama kırmızı çizgim kızımız Hira. Eğer bu durumdan etkilenir, psikolojisi bozulursa o gün bu evlilik biter!” Eve haciz geldiği gün Hira ağlayarak, ‘anne köpeğimi alacaklar mı?’ demiş ve Demet bunun üzerine dediğini yapıp boşanma davası açtı. Çift dün de boşandı.


Okan Kurt’un aile şirketi olan Martaş Lojistik’in işleri üç yıl önce bozuldu. Zamanla şirketin borçları 150 milyon liraya kadar dayandı.

Ama Okan Kurt, eşi Demet Akalın’a hep “Bu borç benim ve ailemin, seni hiç etkilemeyecek” diye sözler verdi. Demet Akalın da bu güvenceye dayanarak hep eşine destek oldu.

Ancak Demet Akalın iddialara göre, “Gerekirse borcu birlikte öderiz dert değil ama bu borç evimizde huzursuzluk çıkarır, kızımız Hira’yı etkilerse o gün bu iş biter” dedi.

Onur Akay’ın iddiasına göre, önceki gün Beykoz’daki evlerine haciz gelip eşyalarına el konunca o sırada Hira, ‘anne köpeğimi alacaklar mı?’ deyince , Demet Akalın bunun üzerine o dediği kırmızı çizgiyi çekti ve dava açıp boşandı.

Demet Akalın-Okan Kurt çifti, dün Beykoz Adliyesi’nde boşandı. Duruşmaya ayrı ayrı gelen çiftin moralleri bozuktu. Toplam 10 dakika süren dava için gizlilik kararı alındı. Hira’nın velayeti anneye verilirken, Akalın, Kurt’tan nafaka ve tazminat talep etmedi.

Okan Kurt, çıkışta ”Hayırlısı olsun” diyen bir muhabire ”Ne hayırlısı” sözleriyle tepki gösterdi. ”Boşanmayı sizin istediğiniz doğru mu?” sorusunu ise şöyle cevapladı: ”Yok öyle şey.” Demet Akalın, çıkışta Okan Kurt’la bir araya gelmedi.

Okan Kurt’un alyansı sağ elindeydi. Cep telefonunda kızı Hira’nın fotoğrafı vardı.