Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret suçundan yargılanıyordu Zuhal Olcay’a 10 ay hapis cezası

Son dakika haberi… Ünlü şarkıcı Zuhal Olcay’a hapis şoku! Zuhal Olcay, “Cumhurbaşkanına hakaret” suçundan 10 ay hapis cezasına çarptırıldı. Zuhal Olcay’a sahne aldığı bir mekanda Cumhurbaşkanı Erdoğan’a uyarladığı bir şarkının ardından yaptığı el işareti nedeniyle 4 yıl 8 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştıCumhurbaşkanına hakaret suçundan yargılanan sanatçı Zuhal Olcay 10 ay hapse çarptırıldı.

Habertürk Haber Merkezi’nden Arzu Kaya’nın aktardığına göre, sahne aldığı bir mekanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a uyarladığı bir şarkının ardından yaptığı el işareti nedeniyle sanatçı Zuhal Olcay hakkında “Cumhurbaşkanına alenen hakaret” suçlamasıyla 4 yıl 8 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.

AA’nın aktarıdğına göre, mahkeme, sanık Olcay’ın daha önceden “kamu görevlisine hakaret” suçundan 10 bin 620 lira adli para cezasına çarptırıldığını belirterek, Olcay’ın aldığı 10 aylık cezanın Türk Ceza Kanunu’nun “suça tekerrür” başlıklı 58. maddesinde belirtilen mükerrirlere özgü infaz rejimine göre çektirilmesine karar verdi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, Zuhal Olcay’ın 5 Ağustos 2016’da, Kadıköy’de bir mekanda şarkı söylediği sırada Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle “Cumhurbaşkanına alenen hakaret” suçundan 1 yıl 2 aydan 4 yıl 8 aya kadar hapisle cezalandırılması talep edilmişti.

PAYLAŞ
burası
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.