Çorum’daki mezarlıkta hareketli dakikalar

Çorum’daki mezarlıkta gizemli kız olayı! ‘Kızı bulduk’ bağrışı hareketli dakikalar yaşattı!
Çorum’da 1982 yılında vefat eden Fatma Ç.ye ait mezarın başında konuşup, ağlayan gizemli genç kız, hakkında kentte farklı söylentiler ortaya atılırken, vatandaşlar gece mezarlığa akın etti. Bazı vatandaşların ise ‘Kızı bulduk’ diye bağırmaları üzerine hareketli dakikalar yaşandı. Öte yandan, ekiplerin aramalarından herhangi bir sonuç alınamadı.


Çorum’da bir hafta içinde 5 gece mezarlığa gelerek 1982 yılında vefat eden Fatma Ç.´ye ait mezarın başında konuşup, ağlayan gizemli genç kız, kentte merak konusu oldu. Genç kızın kimliğinin tespit edilmesi için bölgeye kamera kurulurken, dün gece mezarlığa gelen yaklaşık 300 kişi, polise zor anlar yaşatmıştı.

GECE ONLARCA KİŞİ MEZARLIĞA GELDİ

Kentte farklı söylentiler ortaya atılırken, vatandaşlar gece Ulu mezarlığa akın etmeye devam etti. Bu gece mezarlığa gelen yaklaşık 150 kişilik bir grup, mezarlığın korkuluklarından atlayıp içeriye girdi.

Polis ekiplerinin uyarılarına rağmen ellerinde sopa ve fenerlerle mezarlığa giren bazı kişiler dişarı çıkarken, birçok kişi ise gizemli kızı bulmadan çıkmayacaklarını belirttiler


“KIZI BULDUK” DİYE BAĞIRDILAR, ORTALIK KARIŞTI

Tehlikeye aldırış etmeden demir korkulukların üstünden atlayan bazı vatandaşların ise “Kızı bulduk” diye bağırmaları üzerine hareketli dakikalar yaşandı. Polis ekipleri mezarlık içerisinde gezinen kişileri dışarıya çıkarmak için çaba sarf ederken, bazı kişiler mezarlıkta gizemli kızı aramayı bir süre sürdürdü.

Genç kızın bulunması için polis ekiplerince başlatılan çalışmalardan yine sonuç çıkmadı. Polis tarafından güçlükle mezardan çıkarılan vatandaşlar, daha sonra bölgeden uzaklaştırıldı.,

POLİS EKİPLERİNCE BAŞLATILAN ÇALIŞMALARDAN YİNE SONUÇ ÇIKMADI

Ulu Mezarlık’taki bir kabrin başına gelerek ağladığı öne sürülen kızın bulunması için belediye ve polis ekiplerince başlatılan çalışmalara devam edildi. Dün akşamın aksine mezarlık ve çevresinde kısa bir çalışma yapan ekiplerin aramalarından herhangi bir sonuç alınamadı.

GÜVENLİK KAMERASI KONULDU

Genç kızın kimliğinin tespit edilmesi ve bulunması için Çorum Belediyesi tarafından Fatma Ç.´nin mezarını görüntüleyecek şekilde bir ağaca güvenlik kamerası kondu.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir