Çocuğunu muayene eden doktora saldırdı, yerlerde sürükledi Doktor istifa etti

Sakarya’nın Sapanca ilçesinde bir kadın, devlet hastanesinde 3 yaşındaki oğlunu muayene eden doktora saldırdı, saçından tutup yerlerde sürükledi. Gerekçe ise, çocuğun muayene sırasında öğürmesi. Yurt dışından tatil için geldiği öğrenilen S.A. hakkında soruşturma başlatıldı. Dr. Fatma Banu Turhan ise saldırı nedeniyle görevinden istifa etti.

Sakarya’da bir kadın, 3 yaşındaki oğlu muayene sırasında öğürdüğü için doktora saldırdı, saçından tutup yerlerde sürükledi.
Olay gece saat 01.30 sıralarında Sapanca İlçe Devlet Hastanesi’nde meydana geldi. S.A. rahatsızlanan kızını bir yakını olan kadın ile birlikte hastanenin acil servisine getirdi.
Dr. Fatma Banu Turhan çocuğu muayene ederken tahta çubuğu dilini üzerine koyarak boğazına baktı. İddiaya göre bu sırada çocuk öğürünce annesi S.A. tepki göstererek doktora saldırdı. Doktoru tartaklayıp, saçından çeken S.A. daha sonra çocuğunu alarak hastaneden ayrıldı.
Dr. Fatma Banu Turhan, S.A. hakkında şikayetçi oldu. İfadesi alınan S.A. serbest bırakıldı. Dr. Fatma Banu Turhan yaşanan olayın ardından istifa etti.
Sapanca İlçe Devlet Hastanesi’nde görevli sağlık personeli bir araya gelerek yaşanan olaya tepki gösterdi.
PAYLAŞ
burası
Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış.

Sevilay yazicioglu 23 Temmuz 2017

Siddeti kiniyorum.