BU BEBEK DÜNYAYI ŞOKE ETTİ

625 milyonda bir görülen doğum doktorları şoke etti
Rusya’nın Altay bölgesinde 625 milyonda bir görülen bir bebek dünyaya geldi. Veronika isimli bebek doğuma kadar rahimde değil, karın bölgesinde gelişti. 4 kilo doğan Veronika’nın karın bölgesinde gelişmesi doğumdan bir gün önce fark edildi. Doktor Vladimir Borobkov, bebeğin hayatta kalmasının mucize olduğunu söyledi.
Rusya’nın Altay bölgesinde 625 milyonda bir görülen bir bebek dünyaya geldi. Veronika isimli bebek doğuma kadar rahimde değil, karın bölgesinde gelişti. Rusya’nın Altay bölgesinde 4.1 kilogram ağırlığında bir kız bebeğin doğumu gerçekleşti. Veronika isimli bebek, rahimde değil, karın bölgesinde geliştiği için bu doğumun 625 milyonda bir görüldüğü belirtildi.
Doktorların ‘mucize bebek’ olarak tanımladıkları Veronika’nın 625 milyonda bir görülen bir bebek olduğunu ifade etti. 56 santim uzunluğundaki son derece sağlıklı Veronika’yı bu kadar ‘nadir’ kılan şeyse normal bebekler gibi rahimde değil, karın bölgesinde gelişmesi.
Doğuma kadar fark edilmedi.

Sputnik’in haberine göre; bebeğin şimdiye kadar nerede geliştiğinin bilinmemesinin nedeni ise, Ukrayna’nın doğusundaki Donbass’taki çatışmalardan kaçarak Altay bölgesine yerleşen 31 yaşındaki annenin hamileliğinin ilerleyen bölümlerinde doktora görünmemesi. Nitekim doktorlar, bebeğin nerede geliştiğini ancak doğumun gerçekleşmesinden bir gün önce fark ettiler.
Farklı doğumun nedeni
Altay Bölgesi Doğum Merkezi’nden Doktor Vladimir Borobkov da, bebeğin karın bölgesinde gelişmesinin nedenini şöyle açıkladı: “Muhtemelen gebelik işlemi doğal yolla gerçekleşmiş olabilir, ancak yumurta normaldışı bir yere implant edilmiş. Bebek uterusun dışında gelişmiş. Dünyada bunun gibi bir düzineden fazla vaka yok. Çok nadir bir durum, böyle bir durumda bebeğin hayatta kalması da neredeyse eşsiz bir durum.”