Böbrekleri temizleyen karpuz çekirdeği çayı

Böbrekleri temizleyen karpuz çekirdeği çayı: Karpuz Çekirdeğinin Sağlığımız üzerinde birçok yararı bulunmaktadır. Ayrıca birçok hastalığın oluşmasını önler… Rahatlıkla bulunabilen,nefis bir karpuz, bedenimizi temizleyerek sağlık verir. Bugün size en ehemmiyetli özelliği olan böbrek temizleme çayından bahsedeceğiz.

Karpuz Çekirdeğinin Faydaları;

Bağırsak Parazitleri ile savaşır, Sarılık, İnflamasyon, Damar Sertliği, Angina Pektonis, Böbrek taşı kumu, Böbrek taşı düşürme, İdrar Söktürücü, Kalp ve Adale yapısını kuvvetlendirir, hafızayı güçlendirir, Cinsel kuvveti artırır, Cilt elastikiyetini sağlar, Konsantrasyonu Artırır, Tip 2 Şekere yararlıdır.

Böbrekleri temizleyen karpuz çekirdeği çayı yapımı

Bu cidden çok basit. Bu şifalı çay; böbrek sorunu çeken her insan için çok faydalıdır, ayrı olarak da idrar yolu hastalıkları çekenler için de mükemmeldir. Aşağıdaki adımları uygulayın.

Böbrekleri temizleyen karpuz çekirdeği çayı için ihtiyaç duyulan malzemeler :

  • 40 gram karpuz çekirdeği (organik karpuz kullanmalısınız),
  • 1 litre su
  • 150 gram dilimlenmiş karpuz.

Böbrekleri temizleyen karpuz çekirdeği çayı Hazırlanışı:

İlk iş suyu kaynatmak. Kaynama noktasına geldiği zaman mikserden geçirdiğiniz ya da iyice ezdiğiniz karpuz çekirdeklerini içine atın. Böylece daha kolay pişer. Çekirdekleri kaynayan suya ilave ettikten sonra yarım saat pişirin. Ateşten alın ve karışımın bir saat dinlenmesini bekleyin. Sıvıyı süzün ve şifalı suyunuzu saklayın. Bir ileri ki işlem ne peki? Dilimlenmiş karpuzları da çayınıza ilave edip mikserden geçirin. Bu karışımı buzdolabında, tadı bozulmaması için tercihen cam bir şişede saklayın.

Böbrekleri temizleyen karpuz çekirdeği çayı Kullanımı:

Bu çayı oda ısısında kullanmalısınız. Sabah öncelikle boş mideye bir bardak için. Sonra yemeğiniz bittiğinde yarım saat geçince bir bardak daha için. Bu tedaviyi her hafta iki gün süresince dilediğiniz neticelere ulaşana kadar uygulayın.Çayınıza şeker eklememek daha sağlıklı olacaktır.

Eğer illa ki tatlandırıcı istiyorsanız içine bir kaşık, başka bir deyişle 25 gram kadar bal atın.Ayrıca bu meyveyi marketlerde sadece yazın bulabileceğinizi fakat çekirdeklerini senenin her saatinde satın alabileceğinizi de anımsatmak isteriz.

Bu şifanın size nasıl etki ettiğine bakın. 40 gram çekirdeği aşmamayı unutmamalısınız. Her vakit dikkatli olmanız gerekiyor.

Çay olarak kullanmak karpuz çekirdeğinin faydalarından istifade etmek için en iyi yöntemdir, zira çiğ yediğiniz vakit sindirme sorunu yaşarsınız.

Lütfen Paylaşalım