Biri Çocuk 5 Kişinin Katledildiği Katliam Evindeki Sır. Bakın Neden Kurşun Yağdırmış

Adana’nın Kozan İlçesi’nde dün gece geç saatlerde bir eve düzenlenen silahlı saldırıda biri çocuk beş kişi hayatını kaybettiği olayla ilgili iki kişi gözaltına alındı.

Olay, saldırıda evde bulunan 20 yaşındaki Görkem Temizkan’ın şans eseri kurtulduğu evden kaçarak köylülere haber vermesiyle ortaya çıktı. Saldırının ardından gözaltına alınan 30 yaşındaki İbrahim A.’nın bir gün önce öldürdüğü Mehmet Doğan’ın tarlasında çalıştığı ortaya çıktı.

Öte yandan saldırıda hayatını kaybeden 5 kişinin cenazeleri, otopsi işlemlerinin ardından yakınlarına teslim edildi. Cenazeleri teslim almak için kurum önünde bekleyen Hakkı Doğan’ın bir yakını “Daha çok küçüktü” diyerek gözyaşı döktü.

Edinilen bilgiye göre, ilçeye bağlı Çokak Mahallesi’nde meydana gelen olayda Hüseyin Doğan’ın evine akşam saatlerinde geldiği iddia edilen İbrahim A.(30) adlı şahıs, evde bulunan Doğan ailesi kurşun yağmuruna tuttu.

Saldırıda ağabeyinin evine misafirliğe gelen Mehmet Doğan (38), dini nikahlı eşi Ayşe Ayrancı ile ev sahibi ağabey Hüseyin Doğan, imam nikahlı eşi Fatma Yavuz ve oğlu Hakkı Doğan (8) saldırı sonrası hayatını kaybetti. Saldırıda evde bulunan 20 yaşındaki Görkem Temizkan ise şans eseri kurtulduğu evden kaçarak köylülere ve 112 acil müdahale ekiplerine haber verdi.

Ailesinin katledildiğini kaydeden Görkem Temizkan’ın ifadelerinden yola çıkan jandarma ve işbirliği yaptığı polis ekipleri olayla ilgili İbrahim A. (30) adlı şahsı Kozan Organize Sanayi Bölgesi’nde yakalayarak gözaltına aldılar. İbrahim A.’nın Kozan İlçe Emniyet Müdürlüğü’ndeki sorgusu devam ederken, yapılan sorgulamanın ardından zanlının jandarma ekiplerine teslim edileceği öğrenildi.

Katliam evindeki sır

TARTIŞTI KATLİAM YAPTI

Öte yandan olayla ilgili gözaltına alınan İbrahim A. adlı zanlının olaydan bir gün önce Mehmet Doğan’ın tarlasını sürdüğü ve katliamdan 20 dakika önce de olayda hayatını kaybeden Mehmet Doğan ile tartıştığı daha sonra Mehmet Doğan’ı ağabeyi Hüseyin Doğan’ın evinde silahla bastığı iddia edildi. Silahlı saldırı sırasında evde bulunan ve olaydan şans eseri kurtulan Görkem Temizkan adlı şahsın ifadeleri doğrultusunda zanlının Kozan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındığı ve sorgulandığı öğrenildi.

EVDE İNCELEME YAPILDI

Cinayetin işlendiği gecenin ardından olay yerinde sabaha kadar bekleyen jandarma ekipleri günün ağarmasının ardından cinayetin işlendiği Hüseyin Doğan’ın evinde incelemelerde bulundular.
Olayla ilgili değerlendirmede bulunan Abdullah Sarıca isimli köylü ise her iki ailenin durumlarının iyi olduğunu neden böyle bir cinayete kurban gittiklerini anlamadıklarını söyledi. Cinayette hayatını kaybeden Doğan kardeşlerin amcaları İsmet Doğan ise; “Akşam saat sekizde ben evdeyim. O arada oturuyorum bana bir telefon geldi komşudan. ‘Köydeki hadiseyi duydun mu? Beşide ölmüş’ dedi. Jandarmayı aradım” dedi.
Çokak Köyü Muhtarı Üzeyir Çürük de, “Ben olayın olduğu an bakkalda oturuyordum. Telefon geldi 18-20 yaşlarında bir genç kaçmış olaydan ve bir eve sığınmış. Oradaki ev sahibi beni telefonla aradı böyle böyle bir olay var beş kişiyi vurdular jandarmayı ve 112’yi arayın dediler. Bizde aradık ve müdahale ettiler. Köyün dışında oturan aileydi zaten bizimle pek ilişkisi yoktu ama iyiydiler ve kimseye zararları yoktu. Köylü olarak üzgünüz. Yedi sekiz yaşlarında çocuğa silah sıkılmış ve kadınlar ölmüş” diye konuştu.

“DAHA ÇOK KÜÇÜKTÜ”

Saldırıda hayatını kaybedenlerin cenazeleri Adana Adli Tıp Kurumu morgundaki işlemleri tamamlandı.
Cenazeleri teslim almak için kurum önünde bekleyen Hakkı Doğan’ın bir yakını “Daha çok küçüktü” diyerek gözyaşı döktü.
Yakınları tarafından teslim alınan cenazeler defnedilmek üzere Kozan ve Osmaniye’nin Kadirli ilçesine gönderildi.
Öte yandan soruşturmayı yürüten ekiplerce bir şüphelinin daha gözaltına alındığı belirtildi.