Birce Akalay’dan çocukların evlenmesini savunan Sibel Üresin’e sert tepki!

Birce Akalay’dan çocukların evlenmesini savunan Sibel Üresin’e sert tepki!

Ceylin’in öldürülmesine tepki olarak Sibel Üresin’in 12 yaşındaki bir kızın evlenebileceğine dair sözlerini paylaşan oyuncu Birce Akalay, “Sen nasıl ahlak yoksunu bir kadınsın” notunu düştü.
Türkiye minik Ceylin’in katledilmesiyle sarsıldı. Küçük Ceylin’in komşuları tarafından katledilip, bodrum katındaki bir sandıkta saklanmasının şoku halen sürüyor.

Sosyal medyadan birçok ünlü isim konuyla alakalı sert açıklamalarda bulunurken, oyuncu Birce Akalay’ın hedefinde yaşam koçu Sibel Üresin vardı.

“AHLAK YOKSUNLARI YÜZÜNDEN CEYLİN’LER ÖLDÜRÜLÜYOR”

Birce Akalay, kendisini yaşam koçu olarak tanıtan Sibel Üresin’in bir TV kanalında yaptığı açıklamaları yayınlayan bir hesabın iletisini paylaşarak, Ceylin’in öldürülmesine tepki gösterdi.

Birce Akalay’ın paylaştığı twit’te “12 yaşındaki KIZ ÇOCUĞU, 60 yaşında birisiyle evlenir diyen ahlak yoksunları yüzünden #Ceylin’ler öldürülüyor” yazıyordu.

“SEN NASIL BİR AHLAK YOKSUNU KADINSIN”

Açıklamalarının devamında sözlerini daha da sertleştiren Birce Akalay, şu ifadelere yer verdi: “Sen nasıl bir ahlak yoksunu, cahil, pis kafalı bir kadınsın. Bir de dini alet ediyor. Bunları ne yapmalı bilmiyorum.”

SİBEL ÜRESİN SKANDAL İFADELER KULLANMIŞTI

Sibel Üresin büyük tepki çeken o videoda şu ifadeleri kullanıyor: “12 yaşında bir kız ergen olmuşsa evlenebilir, dinen hüküm budur. 60 yaşındaki bir erkekle evlenmesinde benim için hiçbir sakınca yok, eğer kız için de yoksa. Ama kız ergen olmuşsa, ölçü burada budur. Ortada helalinden bir evlilik olduğunda, yaş sınırı diye abuk bir durum ortaya çıkarıyorlar. Dinde yaş sınırı yok, biliyorsunuz.”

İŞTE BİRCE AKALAY’IN PAYLAŞIMI:

PAYLAŞ
burası
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.