Bim’in Anlamını ve Sahibini Biliyor musunuz? İşte cevabı

BİM’in anlamı bakın neymiş. Genel olarak BİM sahibi, BİM açılımı, BİM nedir gibi konulara değineceğiz. BİM’in ne anlama geldiği en fazla merak edilen soruların başında geliyor.

BİM’in adının Birleşik İslami Marketleri olduğu iddiası hem sosyal hem de internet medyasında yer almaktaydı.

Bu iddialar BİM’in resmi sitesinde yalanlandı.

BİM’in resmi sitesinde açıklama iddialara son noktayı koydu. Bu tanım BİM Nedir sorusunun en net cevabıdır.

BİM’in anlamı Bİrleşik Marketler A.Ş’nin kısaltılmışıdır. BİM, 1995 yılında faaliyete başlayan ve ana ilkesi temel gıda ve tüketim malzemelerinin mümkün olabilecek en uygun fiyat ve maksimum kalite sağlayarak tüketiciye sunan marketler grubudur. BİM marketler grubu, yüksek indirim modelinin ülkemizde ki ilk temsilcisidir.

BİM marketler grubunun ülkemizde 2015 yılı sonu itibari ile toplamda 4.972 mağazası vardır. Ayrıca Fas, Mısır gibi ülkelerde de toplamda 140 şubesi vardır. Faaliyetlerine 21 mağaza ile başlayan BİM kimin ? Bim sahibi kim ? gibi sorular hep akıllarda dolanmıştır. Kimisi cemaat ile ilişkisi var diyor, kimisi devletin diyor, İsrail’in bile diyen var.Bim gerçek sahibi bakın kimmiş…

Biz sizler için BİM kimin sorusunun cevabını araştırdık ve Bim sahibini siyasete girmeden açıklıyoruz. Bim halka açık bir şirket olup en büyük hissedar Mustafa Latif Topbaş’dır. Ayrıca diğer hisse dağılımları da şu şekildedir: Mustafa Latif Topbaş %14,78 Ahmet Afif Topbaş % 9,39 Abdulrahman El Khereiji % 2 Firdevs Çizmeci % 1,15 Fatma Fitnat Topbaş % 1,00 Ahmed Hamdi Topbaş % 0,53 Ahmet Hamdi Topbaş % 0,17 Ömer Hulusi Topbaş 0,12 İbrahim Halit Çizmeci % 0,00 Diğer (Halka Açık) % 70,86.