Beş Çocuk Annesi Sahilde Vücuduyla Dalga Geçen Gençlere Verdiği Cevapla Hepsinin Ağzının Payını Verdi

33 yaşındaki beş çocuk annesi Tanis Jex-Blake vücudundan utandığı için 13 yıldır deniz kenarına gidemiyordu. Bir gün cesaretini topladı, bikinisi giydi ve güneşi havanın tadını çıkarmak için sahile gitti.

Maalesef ki korktuğu başına geldi. Güneşlendiği sırada sahildeki diğer insanlar tarafından dalga geçildi. Kadına takma ad taktılar, korkunç şeyler söylediler ve ‘iğrenç’ diye bağırdılar.

Tanis eve döndüğünde bilgisayarının başına oturdu ve onunla dalga geçenlere açık bir mektup yazdı. Sosyal medyada paylaştığı gönderisini binlerce kişi beğendi ve paylaştı.

Kanadalı Tanis Jex-Blake 13 yıldır gitmediği Kanada’nın batısında yer alan Alberta sahiline gitti. Dünyaya getirdiği beş çocuk 33 yaşındaki kadının vücudunu bozmuştu ve kadın da vücudunu göstermekten korkuyordu. Yıllar sonra korkusunun üstesinden geldi ve bikinisiyle sahile giderek kendisiyle ne kadar gurur duyduğunu göstermek istedi.

Sahilde güneşlenmeye başladığı sırada üç kişi onunla dalga geçti.

CTV News’e konuşan kadın, “Hakkımda ‘Aman Tanrım ne kadar iğrenç!’, ‘Midem bulandı şuna baksana!’ dediklerini duydum. Ben de ‘Ne oluyor?’ gibisinden bir tepki verdim” dedi.

“Güneşlenirken gözlerimi dinlendiriyordum. Gözlerimi açtığımda ise iki erkek ve bir kızın birbirlerine benim vücudumu göstererek güldüklerini işittim” diye de ekledi.

Tanis kendisine gösterilen bu tavırdan son derece rahatsız olmuştu ancak olay yaşandığı sırada bir tepki verememişti. O yüzden eve gidince Facebook’ta kendisiyle dalga geçen kişilere hitaben şöyle bir gönderi paylaştı:

Bugün Sherwood Park’taki işime gitmek yerine cesaretimi toplayıp Alberta sahiline gittim. Tek amacım bir şeyler içerek sıcak havada eğlenceli vakit geçirmekti. Bu yüzden az sonra okuyacaklarınız bugün benimle sahilde dalga geçen iki erkek ve bir kız içindir. 13 yıldır gelmediğim sahilde vücudumla sizin ‘midenizi bulandırdıysam’ özür diliyorum.”

Midem dümdüz ve sıkı değil kusura bakmayın. Belimde çatlaklar olduğu için de üzgünüm. Ancak birbirinden zeki beş çocuğu taşıyan ve onları dokuz ay koruyan karnımdan dolayı hiç de üzgün değilim. 56 kiloluk ve 33 yıllık vücudum sizin midenizi bulandırdıysa, sizi gülmeye teşvik ettiyse ve dalga geçmenize neden olduysa üzgünüm.

Sizin genç ve ‘mükemmel’ vücutlarınıza bakarak içimden çok iyi bir halt ettiniz dedim. Yine beni aşağılamanız ve dalga geçmenize rağmen başımı dik tuttum ve hiç sesimi çıkardım. Arabayla eve giderken ağlayıp durdum. Günümü mahfettiğiniz için teşekkür ederim.

Sizin gibi insanlar bu dünyayı çirkin ve yaşanamayacak hale getiriyorlar. Bir gün sizin çocuğunuzu karnında yaşayacak ve yaşlanınca sizin gözünüzde vücudu ‘iğrenç’ görünecek kadınlar için şimdiden çok üzülüyorum. Umuyorum ki bir gün vücudumdaki izlerin bir utanç simgesi değil de gurur kaynağı olduğunu anlarsınız.

Tanis, ağızlarının payını vermiş. Kalbi kırılan annenin mesajını herkese iletmek için paylaşın.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir