Benim eşim misafiri sevmiyor

?” Bir gün Peygamber Efendimize bir Sahabi eşinden şikayete gelir. “Benim eşim misafiri sevmiyor. Bana ne gibi tavsiyede bulunursunuz?” der.

Efendimiz ( sav ) ; “Yarın size misafir olacağım. Eşin, ben içeri girerken de baksın ,çıkarken de baksın der.”
Sahabi eşine efendimizin geleceğini müjdeler.

Eşi çok sevinir . Yalnız dışarıdan içeri girerkende çıkarkende bakmasını söyler ve hazırlıklarını yapar . Ertesi gün olur. Efendimiz ( sav )
gelirken Pencereden bakınca ne görsün ki! Efendimiz gümüşten tepsi içinde, cennetten çeşit çeşit yiyecekleri de beraberinde getirmiş.

Efendimiz’i bir sevinç içinde ağırladıktan, sonra Efendimiz yola koyulmuş. Sahabenin eşi tekrar pencereden bakmış. Birde ne görsün ki! Getirdiği tepsinin içinde yılanlar çıyanlar akrepler böcekler doldurmuş geri gidiyor. Hemen eşine seslenmiş. Korku içinde anlatmış. Eşi koşarak Efendimizin yanına sormaya gitmiş. Peygamber ( sav) bu durum karşısında;
” Eşine anlat. Misafirin güzelliği, yiyeceklerle ikramlarla bereketle gelir ve evden giderken bütün kötülükleri alır ve götürür .

Tepside gördüğü kötülükler, günahlar kavgalar dövüşler böcekler yılanlar çiyanlar misafir ile çıkar ve gider eve huzur ve bereket gelir.
Misafir gelmeyen eve kavga, dövüş ,huzursuzluk ve bereketsizlik , fakirlik baş gösterir.”
KAYNAK
( Efendimizin getirdiği hayat prensiplerinden
örnekler)

PAYLAŞ
burası
Yorumlar

Yazıya 4 yorum yapılmış.

Mehmet Topal 25 Ocak 2017

hikayeden hadis uydurmayin.

vahdettin Buzdağlı 26 Ocak 2017

Tabiki kıybet yapılınca öyleolur herkese selam ve sevgilerimi sunarım

vahdettin Buzdağlı 26 Ocak 2017

Misafir 10 kat rızıkla gelir birini yer 9 u evde kalır herkese selam ve sevgilerimi sunarım

Aysun 26 Ocak 2017

Bu tür hikayelerin etkili olabilmesi için kutub u sitte gibi kaynaklar gosterin. Aksi halde ters etki yapıyor. İnsanları dine karşı soğutur.