Bakanlık kira yardımı yapacak ama yine de ev bulamıyorlar bakın neden ev bulamadılar

Atay ailesi İstanbul’da, kirasını ödeyemedikleri için evden atıldı, Ortaköy’de otomobilde yaşamaya başladı. Bakanlık bu durumu öğrenir öğrenmez kira yardımı için harekete geçti. Fakat yine de ev bulamıyorlar! Nedenini öğrenince çok şaşıracaksınız.

Atay ailesi, kira ödeyemedikleri için sokağa atıldı. Haberler üzerine bakanlık kira yardımı sözü verdi. Ancak bu kez ev sahipleri “Kira yardımı bir gün kesilirse” korkusuyla aileye ver vermedi.

İstanbul’da kira ödeyemedikleri için kayınvalidesi tarafından evden atılan ve Ortaköy’de otomobilde yaşamaya başlayan Murat Atay ve ailesinin dramı sürüyor.

Sabah’ın haberine göre ev sahipleri, eşi ve 3 çocuğuyla birlikte 3 aydır otomobilde yaşayan Atay’a ev vermiyor.

Ailenin dramından haberdar olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İstanbul Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ekipleri harekete geçmiş ve aileye yardım eli uzatmıştı. Aileye, kiralık ev bulunduğunda kira yardımı yapılacak. Çocukların da okula gönderilmesi sağlanacak.

HIRSIZ DA ONLARI BULDU

Halen ailesiyle birlikte otomobilde yatıp kalkan Atay, “Kış günlerinde büyük sıkıntı çekiyoruz. Bakanlık görevlileri, kiralık ev bulursak maddi yardımda bulunacak ama ev sahipleri haberleri görünce evi vermekten vazgeçiyor. ‘Devlet kira yardımı verecekmiş, ya bir gün kesilirse… O zaman ben kiramı alamam’ diyerek bizi reddediyorlar. Otomobilin hem tekerleri patladı hem de aküsü bitti. Tek göz oda bir ev istiyorum. Lüks evlerde gözümüz yok. Çoluk çocuk hastalanıp zarar görmesin” dedi. Atay, otomobilde bulundukları sırada bir hırsızın ayakkabılarını çalmaya kalkıştığını belirterek “Eşim sesi duydu. Bagajı açtı. Hırsıza ‘Kardeşim bu şartlar altında yaşıyoruz. Bir de ayakkabıları çalarak bizi daha fazla mağdur etme’ dedi” diye konuştu. Atay’ın Sultanbeyli’de çalışırken taşıdığı kasanın ayağının üzerine düşmesi sonucu omurgası zedelenmişti.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir