Baba Kızının Aracının Torpido Gözünde Mektup Buldu – Okuyunca Gözyaşlarını Tutamadı

Ehliyet alabilmek ve araç kullanabilmek için herkes yeterli yaşa erişeceği günü hayal eder durur. Jada Duke 16 yaşına girdiğinde babası Kevin ona harika bir sürpriz yaparak bir araba aldı.

Kızı için en uygun olacak aracı kendi elleriyle seçti. Jada’nın doğum gününe birkaç hafta vardı. Kevin bu arada araçtaki hasarlı parçaları onarmaya başladı.

O sırada enteresan bir buluş yaptı.
Kevin Duke, aracı test etmek için yola çıktı ve eve gelince aracın eksiklerini incelemeye başladı.

Torpido gözünü açtığında ise çok şaşırdı.

Kevin Duke o anlar için Facebook gönderisinde şu ifadeleri kullandı:

“Bir şeye ihtiyacım vardı ve torpidoyu açtım. Daha önce birçok kez açmama rağmen bunu farkedememiştim. Torpidoda bir mektup buldum ve okumaya başladım. Dürüst olmak gerekirse mektubu okurken ağladım.”
Mektubun üzerinde el yazısıyla şöyle bir ifade vardı:

“Aracın yeni sahibi için mektubun içinde çok önemli bilgiler var.”

Kevin çok şaşırdı. Peki mektubun içinde ne vardı?

Mektup, aracın yeni sahibine yazıldığından açıp açmamak konusunda kararsız kaldı. Açtığında ise okudukları karşısında gözyaşlarını tutamadı.
Mektup uzundu ve içinde duygu yüklü ifadeler vardı.
Aracın eski sahibi, mektubu yazan kişinin annesiydi. Kız, aracın sahibi olan annesini, teyzesini ve altı yaşındaki kızını yangında kaybetmişti.

Cenaze masraflarını karşılayamadığından kız, annesinin aracını satmak zorunda kalmıştı. Bu araba annesinden geriye kalan tek hatıra olsa da onu satmak zorunda kalmıştı.
Aracın yeni sahibine,

Aldığınız aracın ne kadar değerli olduğunu ifade etmek isterim. Araç anneme aitti. 25 Şubat 2015’te, altı yaşındaki kızım, teyzem ve annem evimizde çıkan yangında hayatını kaybetti. Annem, hayatını kaybettiği gün yine bu aracı sürmüştü. Kızımla beraber saçlarını kestirmeye gitmişlerdi.
Bu araçta benim için çok önemli anılar yatıyor. Evimi ve her şeyimi kaybettim. Annemden bana kalan tek hatıra buydu.

Evraklarda bir karışıklık oldu ve aracın sigortası ödenmedi. Ailemi ve evimi kaybettim. Şimdi de annemden kalan tek hatırayı kaybediyorum. Size kızgın değilim. Umarım bu aracı uzun yıllar kullanırsınız. Umarım ki koltukları çocuklarla ve neşeyle dolar.

Bu araçla sürekli seyahat eder, 80’lere ait şarkılar dinlerdik. Arka koltukta tahmin edemeyeceğinizden fazla kez bebeğimin altını değiştirdim. Arka koltuğun arasında muhtemelen bebeğimin emziği bile kalmış olabilir. Belki de tavuk kanadı bile çıkabilir!

Torpidonun hemen üstündeki kısım biraz kirli olabilir. Kızımla seyahat ederken ayaklarını hep oraya koyardı. Sizin için sıradan bir araç olduğunu biliyorum. Ancak benim için çok değerliydi. Bu araçta hayatımızın en önemli saatleri geçti.

Aşk, eğlence ve macera… Hepsi bu aracın içinde yaşandı. Şimdi araç sizin olduğunuzdan bunun sıradan bir araç olmadığını hatırlamanızı istiyorum. Bu araç ailemden bana kalan son hatıraydı. Ona iyi bakın. İçinde iyi şarkılar çalın. Big Green Tractor kızımın en sevdiği şarkıydı. Lynyrd Skynyrd Freebird de. Bu şarkılar o kadar önemliydi ki cenazesinde bu şarkıları çaldırdım.

Melekler var aracın içinde. Meleklerimle beraber sürüyorsunuz. Bazen tek başınıza olduğunuzda onlarla konuşun. Araçla yaşadığınız maceraları anlatın. Bu arada aracın adı Sylvia’ydı. Aracı aldığım ilk gün arabaya hep beraber atladık ve keyfini çıkarırken radyoda Dr. Hook’s – Sylvia’s Mother parçası çaldı.

Kızım da araca Sylvia adını koymamızı önerdi. Slyvia’yı olur da bir gün satmak isterseniz lütfen önce bana haber verin. Cenaze masraflarını karşılamak için aracı sattım. Şu anda aracı sizden geri alamam. Ancak bir gün satmak isterseniz kesinlikle alacağım.

Kendinize iyi bakın. Tıpkı bizim gibi neşe ve mutlulukla aracı kullanın. Size ve Sylvia’ya hayatta başarılar diliyorum.
Kevin, mektubu bitirdiği sırada gözyaşlarına boğuldu.
Aracın, mektubu yazan kişi için ne kadar değerli olduğunu biliyordu ve böyle bir anıyı mahvedemezdi. Facebook’ta olayı anlatan bir gönderi paylaşarak mektubu yazan kişiyi bulma çalışmalarına başladı.

Mucizevi bir şekilde onu buldu ve aracı iade etti.
Kevin, sosyal bağış sitesi olan YouCaring üzerinden kızı Jada’ya yeni araç satın alabilmek için ise bir kampanya başlattı.
Gereken miktar tam olarak 12 bin dolar. 11 bin dolara ulaşıldı bile. Umarız ki eksik bir an önce tamamlanır ve Jada ilk aracına sahip olur.