Ayva Çekirdeğinin İnanılmaz Etkisi ve Mucizeleri

Esra Ün Güçlü ye ait bir kürdür ..

Ayva çekirdeklerinin üzerini örtecek kadar su ekliyoruz, 5-6 saat sonra çekirdeklerin bırakacağı salgı ile şeffaf renksiz bir jel oluşacak. İyi bir yara, yanık kremidir. İlk emzirmeden sonra oluşan meme ucu çatlakları için tedavi edicidir. Doğal, kimyasal içermeyen iyi bir yüz ve göz altı kremidir.

Ayva Çekirdeği Maskesi

Ayva kış aylarının vazgeçilmez meyvesinin vitamin ve mineral açısından zengin olmakla kalmayıp çekirdeğinin de kesinlikle atılmaması gereken bir mucize olması sivilce, siyah nokta, yara izlerine birebir çözüm sağlaması ile çok faydalı bir maskedir. Hem meyvesinden hem çekirdeğinden yararlanacağınız bu meyve doğal olmakla birlikte cebinize ve cildinize iyi gelecektir.

Ayva çekirdeğinin su ile etkileşime geçtiğinde jelimsi krem kıvamını alması mucizevi bir etkidir. Kolayca uygulanacak bu maske cildinize bakım yapar, cildinizi besler, güzel bir görünüme kavuşmanıza yardımcı olur.

Bu meyvenin bir çok hastalığa faydası olduğu kanıtlanmış test edilmiştir. Hem bu kadar çok faydası olan bir meyveyi tüketmek hemde çekirdeğinden faydalanma bireyler için oldukça faydalıdır. Ayva çekirdeği yüzünüzü nemlendirici özelliği nedeniyle yüzünüze bakım yaparak yüzünüzü dış etmenlere karşı koruyacaktır.

Ayva Çekirdeği Maskesi Tarifi

Malzemeler

  • Yarım su bardağı gül suyu yoksa su kullanabilirsiniz
  • 10 gram Ayva çekirdeği
  • Bir miktar bal

Hazırlanışı

  1. Etkili bir yöntem yaratmak istiyorsanız gül suyu kullanmanızı tavsiye ederim bütün malzemeleri bir kap içerisinde yarım gün kadar bekletin.
  2. Gün sonunda karışımın krem kıvamını aldığını göreceksiniz.
  • Daha sonra yüzümüzü yıkayalım fırça yardımı ile bu karışımı yüzünüze sürebilirsiniz.
  • 20 dakika bekledikten sonra ılık su yardımı ile yüzünüzden çıkartabilirsiniz.
  • Bu işlemi her gün yapabilirsiniz hatta bu karışımı steril bir ortamda beklettiğiniz taktirde 1-2 hafta kullanabilirsiniz.

Not: Ayva çekirdeklerinin kurusuyla da aynı jeli elde edebilirsiniz,Paylaşalım bilgilendirelim tüm çevremizi.