Annesini Hiç Dinlemiyordu – Yine Bir Gün Annesini Dinlemedi Ve Hayatını Kurtardı

Çocuklar bazen iyi birer dinleyici olamayabiliyorlar. Özellikle küçük yaşlarda çok meraklı olan çocukların dikkatini çekmek biraz zor olabiliyor.

Kimberly ismindeki bir annenin 9 yaşındaki oğlu Camdyn de iyi bir dinleyici değildi.

Camdyn bir gün yine annesinin söylediklerini dikkat almadı ve dinlemedi. Ayakkabılarını giyerek arabaya doğru yürüdü. Kulağa tuhaf gelse de bu hareketi annesi Kimberly’nin hayatını kurtardı.
9 yaşındaki Camdyn, küçük kardeşi Dylan’ın altını değiştirmekte sık sık annesine yardım ediyor. Ancak anne Kimberly, 9 yaşındaki oğlu kendisini dinlemeyince bazen sinirlenebiliyor.

Bir gün Camdyn yine annesini dinlemedi. Ancak annesini dinlemeyerek belki de onun hayatını kurtardı.

Kimberly, oğluna göğsünde bir ağrı olduğunu söyledi. Camdyn hemen hastaneye gitmeyi önerdi. Ancak anne ciddi bir şey olmadığını ifade etti ve hastaneye gitmeyi reddetti.

Anne biraz dinlenirse bir şeyi kalmayacağını söyledi. Ancak Camdyn hastaneye gitme konusunda kararlıydı.


Camdyn, “Hastaneye gitmemiz gerektiğini söyledim. Ayakkabılarımı ve ceketimi giydim. ‘Hadi gidiyoruz’ dedim” dedi.

Kimberly, oğlunun ısrarına dayanamayarak doktora görünmeyi kabul etti. Yapılan muayene ve testlerin ardından anne şoka uğradı.


Doktorlar, Kimberly’nın akciğerlerinde pıhtılaşma olduğunu ifade ettiler. Bu rahatsızlığa aynı zamanda pulmoner emboli adı da veriliyor. Kimberly hastanede 7 gün kaldı ve oğlu sayesinde hayatı kurtuldu.

Doktorların ifade ettiklerine göre, eğer o gün hastaneye gelmek yerine dinlenmeyi tercih etseymiş bugün kadın yaşamıyor olabilirmiş.

9 yaşındaki Camdyn annesini dinlemeyerek bu sefer güzel bir şeye vesile oldu. Aslında Camdyn’in öğretmeni Timathi’ye de aynı teşhis koyulmuş ve Camdyn bunu hatırlayarak annesini hastaneye götürme konusunda ısrarcı olmuş.

Timathi, “Bazen çocukların sizi dinleyip dinlemediğini anlayamazsınız. Ancak bu sefer öğrencim beni dinlemiş ve annesinin hayatını kurtarmış. Artık ona beni dinlemediği için hiç kızmayacağım” dedi.

Çocuklar, bizleri şaşırtmaya devam ediyorlar. Aslında bizi hep dinliyorlar.

Camdyn’in ısrarı sayesinde annesinin hayatı kurtuldu. Camdyn’in annesine bu kadar düşkün olması da ayrı güzel. İşte olaya dair haber:

https://www.youtube.com/watch?v=R0q_-cJIGNY