Annesi Bebeğinde Kulak Enfeksiyonu Var Sandı – Doktorlar Bebeğin Parmaklarını Görünce Hemen Yoğun Bakıma Kaldırdılar

Annesi Bebeğinde Kulak Enfeksiyonu Var Sandı – Doktorlar Bebeğin Parmaklarını Görünce Hemen Yoğun Bakıma Kaldırdılar

Avustralyalı çift Josh Roberts ve Katelyn Galea’nın geçtiğimiz temmuz ayında dünyaya Archie ismindeki oğulları geldi.

Başta her şey normaldi. Archie sağlıklı bir çocuktu ve sağlığında hiçbir sorun yoktu.

Archie beş aylıkken anne ve babasının dünyası başına yıkıldı. Archie birden hastalandı.

Her şey sıradan bir çocuk hastalığının teşhisi ile başladı. Doktorlar Archie’de kulak enfeksiyonu teşhis etti. Ancak Archie’nin durumu iyiye gitmedi. Aksine daha da kötüleşti.

Önce Archie’nin dudakları sonra da parmakları grileşmeye başladı. Göğsünde de kızarıklıklar belirdi. Ebeveynleri olanları gördüğünde hemen hastaneye koştular.

40 dakikalık yolculuğun ardından sonunda hastaneye geldiler. Archie tamamen grileşmişti ve ailesi çok geç kaldıklarını düşünmeye başlamıştı.

Doktorların yaptıkların incelemelerin ardından Archie’de bakteriyel ve ölümcül bir hastalık olan meningokoksik menenjit tespit edildi. Archie’ye derhal suni solunum cihazı bağlandı. Kan transfüzyonu yapılan minik bebek antibiyotik ile tedavi edilmeye başlandı.

Bir süreliğine Archie ölüm ile yaşam arasındaki ince çizgideydi.

Archie’nin babası Facebook’ta, “Haberlerde veya gazetelerde görebileceğimiz türden bir olay bebeğimizin başına geldi. Böylesine sağlıklı ve mutlu bir bebeğin başına böyle bir şey gelebileceğini asla tahmin edemezsiniz. Hayatımda yaşadığım en zorlu günlerdi. Daha önce kimseyi böylesine tutkuyla sevmediğimi farkettim o an. Dünyanın en güçlü insanı olsanız bile bebeğinizi o halde görmek sizi yiyip bitiriyor” yazdı.

Archie’nin durumu stabilleştiğinde yaşam destek ünitesinden ayrıldı ve aylarca hastanede yatmak zorunda kaldı. Archie’nin hastane masraflarını karşılamayan anne ve baba GoFundMe adlı internet sitesinde bağış kampanyası düzenledi. İstedikleri ücret beş bin dolar olsa da gelen bağışlar bundan çok daha fazlaydı.

Aile, ihtiyaçları olan miktarın üç katı bağışa ulaştılar. Ailenin hikayesini okuyan yüzlerce insan yaptıkları maddi yardımlarla bebeğin hastane masraflarının karşılanmasını sağladılar.

Bugün Archie’nin durumu çok daha iyi ve hastaneden taburcu edildi. Tamamen sağlığına kavuşması için hala biraz süre gerekiyor.

Josh ve Katelyn ise bebeklerinin şu anki durumundan dolayı çok sevinçliler.

Archie bebeğin sağlığına kavuşması herkesi çok sevindirmiştir. Minik olmasına rağmen mücadelesinden asla vazgeçmemiş. Diğer ebeveynlerin konu hakkında bilinçlenmesi için paylaşmayı unutmayın.