Anne gözü kırpmadan çocuğu için kendini feda etti

Mersin’in Silifke İlçesinde 10 Metre Yüksekten Yola Düşen Araç Can Aldı! Araçtaki Anne Kurtarılamadı, Kızı Tedavi Altında

Yaklaşık 10 metrelik yükseklikten Mersin-Antalya karayoluna düşen hafif ticari araçtan yaralı kurtarılan anneden acı haber geldi.

Edinilen bilgilere göre kaza, 3 Temmuz günü Silifke ilçesi Yapraklıkoy yakınlarında meydana geldi. Yol kenarındaki yüksek bölgeden, karayoluna düşen aracı görenler hemen yardıma koştu. Ters dönen araçta biri çocuk 2 kişi olduğu belirtilirken bölgeye sağlık ve emniyet ekipleri sevk edildi.

Araçtan yaralı olarak çıkarılan anne-kız, ilk müdahaleleri sonrası ambulansla hastaneye kaldırıldı. Hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen 35 yaşındaki anne Aysel E. hayatını kaybetti, yaralı kızının ise tedavi altında tutulduğu öğrenildi.

Yürek yakan kazayla ilgili başlatılan incelemenin devam ettiği kaydedildi.

Kaza Nasıl Oldu?

Bir yakınından edinilen bilgiye göre, yolculuk sırasında baba kiralık ev bakmak için aracını uçurumun kenarında durdurdu. Anne de araçtan inip o esnada manzara seyretmek istedi. Araçta sadece çocuk kaldı. Aracın uçuruma doğru hareket ettiğini gören anne çocuğunu çıkarmak için hiç zamanının olmadığını, 1-2 saniye içinde uçuruma yuvarlanacağını bile bile kendini çocuğunun üzerine kapattı ve araç bu şekilde 11 metre yukarıdan sayısız taklalar atarak pert oldu. Anne hayatını kaybetti. Üzerine kapandığı çocuğu ise ağır yaralandı, tedavi altına alındı. Durumunun iyiye gittiği öğrenildi.