Altı Yaşında Kızı Hayatını Kaybetti – 3 Gün Sonra Kızının Çekmecesinden Bakın Ne Çıktı

6 yaşındaki Elena Desserich, Wyoming’te yaşıyordu. Tıpkı akranları gibi resim çizmeyi, çizgi film izlemeyi seviyordu ve büyüyünce öğretmen olmak istiyordu. Ancak bir gün her şey değişti.

Elena’nın doktoru kızın ebeveynlerine acı haberi verdi. Küçük kızın beyninde tümöre rastlandı. Tedavisi mümkün değildi ve kızın 135 günü kalmıştı.

Anne Keith ve baba Brooke, kızları Elena’ya durumdan bahsetmemeye karar verdi. Son günlerini mutlu bir şekilde yaşamasını istiyorlardı.

Keith ve Broke, kızlarının son günlerini çok iyi geçirmesi için ona ve kız kardeşi Gracie’ye çok iyi davrandılar. Desserich ailesi Elena’nın bütün isteklerini yerine getirdi. Hatta Gracie, ablası Elena’yı hatırlamaz diye, anne ve baba kızlarının son günlerini günlük tutarak ölümsüzleştirdiler.

Elena’nın durumu son günlerine yaklaştıkça kötüleşti. Konuşamamaya başladı ve vücudunun büyük çoğunluğunda felç oluştu. Ağustos 2007’de minik Elena hayatını kaybetti…

Kimsenin bilmediği şey ise Elena’nın da kendisini ölüme hazırladığıydı. Küçük kız vefat ettikten birkaç gün sonra ailesi Elena’nın dolabında resim ve notlar buldu. Elena, ailesini ne kadar çok sevdiğini resmetmişti.

Bazı notlarda ‘Sizi seviyorum’ yazıyor bazı resimlerde ise kalp ve çiçekler yer alıyordu. Keith Desserich, Daily Mail’e “Yaşından çok daha olgun bir çocuktu. Onun öleceği fikri beni her dakika  öldürüyordu” dedi.

Elena hayata gözlerini yummadan hemen önce ailesine ve akrabalarına üç büyük kutuda notlar ve resimler bırakmıştı. Elena’nın annesi Brooke Desserich, Daily Mail’e “Sanırım bizi ne kadar sevdiğini bu şekilde ifade etmeye çalıştı. Her okuduğumuzda onu yanımızda gibi hissediyoruz” dedi. Elena’nın vefatının iki yıl ardından, Keith ve Brooke, kızlarının çizmiş lduğu resimlerden bir hikaye kitabı hazırlayarak kız kardeşi Gracie’ye hediye ettiler. Elena’nın annesi Brooke Desserich, Daily Mail’e “Böylelikle küçük kızımızın ablasını hatırlamasını sağladık” dedi.