Alişan, Buse Varol’un burcunu öğrenince…

Malumunuz, düğün sezonu açıldı. Nişanlananlar, evlenenler, evlenecek mi diye insanların gözünün içine baktığı çiftler ekranlarda, gazetelerde, sosyal medya hesaplarında boy gösterir oldu.


Düğün sezonunu erken açanlarda, bekarlığı dillere pelesenk olmuş Alişan vardı. Oyuncu Buse Varol ile yakın bir zamanda dünya evine girdiler. Allah mutlu mesut etsin. Ancak geçenlerde şöyle bir habere denk geldim: “Buse ile tanışan Alişan, hemen Buse’nin burcunu öğrenmiş, oğlak ve ikizler burçlarının anlaşıp anlaşamayacağına dair yorumları okumuş. Bakmış ki yorumlar şahane, hemen ilişki başlamış.” Alişan geçen sene evliliğin kıyısından dönüp ani bir ayrılık yaşamıştı. Bu sebeple adımını sağlam atmak istedi herhalde!

Farklı bir açıdan baktığımız zaman da şunu düşünmeden edemedim: “Sevgili olmak için birini sadece sevmek yeterli olmuyor mu?” ya da “Anlaşmak isteyen illa ki bir orta yolu mutlaka bulmuyor mu?” Herkes kendi yoluna gitmiş, evini barkını kurmuş, bir şekilde hayatlar ayrılmış ama hala Alişan’ın evliliğinin girişini, gelişmesini ve sonucunu takip etmek çok da hoş olmuyor.

Ayrıldığı sevgilisine taktığı nişan yüzüğü için “Çekin, çok para verdim” derken; diğeriyle olan ilişkisinde yüzünde güller açıyordu. Demek ki içten gelmeyince, sevgiyle olmayınca, o anki mutluluğa değil, verilen paraya odaklanılıyordu.


Malum geçen seneki durumlarda gelin namzeti olan kişinin güzelliğine varana kadar açıklama yapma ve hatta özrünün kabahatinden büyük olduğu durumlar yaşanırken; başka bir ilişkide üzerine toz kondurmadı. Kısacası bir önceki ilişkisinde ne kadar pervasız ise; evlilikle sonlanan ilişkisinde adeta prense dönüştü.

“Arada bir dilimiz sürçer ise affola, tutmasını biliriz de kemiği yok bunun” sözleri kulağımızda çınlaya çınlaya “Olacak O Kadar”a göz kırpıp, yazıyı sonlandırmaya hazırlanırken, şunu noktayı da belirtelim: Demek ki bu işlerin burçla, saçla, kaşla, kiloyla ilgisi yokmuş. Tek bir şeye gerek varmış: Sevgi. Gerisi karşındakini tanımak için birer ayrıntıymış. Yani yeter ki gönül, karşıdaki yâri sevsinmiş.

Allah yeni evli çiftimizi, mutlu mesut etsin, bir yastıkta kocatsın.