Akıl sağlığınız için uzak durmanız gereken 4 insan tipi

Akıl sağlığınız için uzak durmanız gereken 4 insan tipi

Hayatta başa çıkmanız gereken yeterince stres var. Patronunuz, eşiniz, kayınvalideniz, çocuklar derken zaten yeterince çaba sarf ediyorsunuz. Ve gün boyunca yaptığınız işlerin üzerine bir de çevrenizde enerjinizi emen insanlarla uğraşmak sizi daha fazla yoruyor. Bu nedenle iç enerjinizi ve dengenizi korumak amacıyla bu gibi insanlardan uzak durmalısınız.

ÇOK KONUŞANLAR

İyi bir dinleyiciyseniz -ki eğer gerçekten öyleyseniz çevrenizde bu gibi insanlardan çok olacaktır.- böyle insanlar sizi buldular mı hiç durmadan konuşurlar. Siz kendinizle ilgili bir şey anlatmak istediğinizde ise iki cümle ile sizin anlattıklarınızı değersizleştirir, konuyu yine kendilerine getirirler. Onlarla yaptığınız bir muhabbet sonrasında kamyon çarpmışa dönersiniz. Bu gibi durumları yaşamamak için çok konuşan insanlardan uzak durun. Dostluk çoğu zaman birlikte susabilmektir.

RUH EMİCİLER

Hayat zaten zor. Bir de üzerine durmadan kötü şeylerden bahsetmek ve bu girdapta kaybolmak iyice moral bozucu değil mi? Ancak bazı insanlar bu gibi dramalardan beslenir. Sizi kendi iç dünyalarının cehennemine sürüklerler.Bu nedenle sizi görür görmez, kendi dertlerinden dünya dertlerine uzanan bir dert skalası çıkarırlar önünüze. Konuştukça içiniz kararır, karardıkça enerjiniz düşer. Oysa siz o enerjiyi her sabah depolamak için ne büyük çaba sarf ediyorsunuz. Bu nedenle yapılacak en mantıklı şey bu gibi insanlardan uzak durmaktır.

DEDİKODUCULAR

Dedikoduyu severiz. Ancak inanın ki fazlası tam bir enerji sömürüsüdür. Bazı insanlar da tüm enerjilerini başkalarının hayatlarını didiklemek ve eleştirmek üzerine harcarlar. Bir iki güler eğlenirken bir de bakmışsınız ki bu sarmalın içinde debelenip duruyorsunuz. Bunu kendinize de çevrenize de yapmayın. Diğer yandan başkalarının dedikodusunu yapan bu insan yüksek ihtimalle sizin de dedikodunuzu başkasına yapıyor. Siz en iyisi ona uymayın, enerjinizi boşa harcamayın.

İYİ GÜN DOSTLARI

Herkes sizi dinlesin ve derdinize koşsun gibi bir isteğiniz yok. Ancak hayat bu ya, bazen insan karşısında konuşacak birini arayabilir. İşte böyle zamanlarda kimin iyi gün dostu olduğu kabak gibi ortaya çıkar. Sizinle alışveriş yapmaktan sokaklarda gezinmeye her daim hazır olan arkadaşınızın yerinde o gün yeller eser. Çünkü o sizin dertlerinizi değil şen kahkahalarınızı duymak ister. Böyle bir insanla kendinizi hiçbir zaman güvende hissetmezsiniz. Bu sebeple hayatınızdan çıkarın, gitsin.