Ağrı kesici almadan 5 dakikada ağrıdan kurtulun

Ağrı kesici almadan 5 dakikada ağrıdan kurtulun

Baş ağrısı, sırt ağrısı, göz ağrısı, kulak ağrısı vb. ağrılar ağrı kesici almadan nasıl geçer? Sadece vücudunuzdaki bazı noktalara baskı uygulayarak 5 dakikadan kısa sürede ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz.

Akupresür noktalara nasıl masaj yapılır?

İlk olarak kendinize konforlu bir pozisyon seçin ve rahatlayın. Masaj çok uzun zamanınızı almayacak. Ortalama 30 saniye ile 1 dakika arasında.

Noktaya hafif baskı uygulayarak veya yuvarlak hareketlerle masaj yapın. Ağrınız masaj sırasında veya 5-10 dakika sonra kaybolacak.

Baş ağrısından kurtulmak için 6 ana nokta var.

Yintang noktası

Üçüncü gözünüzün bulunduğu yintang noktası, iki kaşınızın arasında burun köprünüzün geçtiği yerde bulunuyor. Bu noktaya uygulanacak baskı göz yorgunluğunu da ortadan kaldırır.

Zan zhu noktaları

Kaşlarınızın iç köşelerinde yer alan bu simetrik noktalara masaj yapmak burun akıntısını rahatlaytır ve gözlerin keskinliğini arttırır. Bu noktalara 1 dakika boyunca baskı uygulayın veya yuvarlak hareketlerle masaj yapın.

Yingxiang noktaları

Burun deliklerinizin yanında gözlerinizin hizasında bulunan bu iki noktayı bulduktan sonra elmacık kemiklerinizin altında bir çukur hissedeceksiniz. Bu çukur sinüsleri açmaya yardımcı oluyor, baş ve diş ağrısını azaltıyor, stresi hafifletiyor.

Tian zhu noktaları

Ensenizin tam ortasında bulunan bu iki nokta kulaklarınızın hizasında omurganın başladığı yerde. Bu noktalara masaj yapmak burun tıkanıklığını, göz ve kulak ağrısını, baş ağrısını ve migreni rahatlatır.

 

Shuai gu noktaları

Şakaklarınızda saçlarınızın başladığı yerin 2-3 cm uzağında küçük bir çukur bulacaksınız. Bu noktalara uygulanan baskı şakaklardaki ağrıyı azaltır ve göz yorgunluğunu alır.