90’lı yılların unutulmaz televizyon programları

90’lı yılların unutulmaz televizyon programları

90’lı yıllarda TV deyince aklınıza hangi programlar geliyor! Hazır olun! Şimdi küçük bir nostalji yapacaksınız! İşte 90’lı yılların unutulmaz televizyon programları
Reyting Hamdi
Reyting Hamdi, 1995-2007 yılları arasında çeşitli kanallarda çeşitli isimlerle yayınlanmış ama en çok bu ismiyle bilinen, Hamdi Alkan’ın başrolünü oynadığı güldürü programıdır. En bilinen tiplemeleri Gazman, Kara Hatca ve Yarmagül’dür.

Turnike
Güner Ümit, 1995’te, sunuculuğunu yaptığı Turnike programında, “Mum söndü yapıyorlar” cümlesini kullanınca büyük tepki çekmiş, TV binası taşlanmış, Ümit görevi bırakarak uzun süre meslekten uzak kalmıştı.

Çarkıfelek
Çarkıfelek, son olarak Mehmet Ali Erbil tarafından sunulan yarışma programı. 1975 yılında hem ABD’de NBC’de, hem de Türkiye’de TRT 1’de başladı. İlk sunucusu Güner Ümit’tir. 1986 yılında TRT 2’ye geçti.

Gerçek Kesit
Gerçek Kesit, 1992 yılında Flash TV’de yayınlanmaya başlayan bir dizidir. 453 bölüm sürmüştür.

İnce İnce Yasemince
İnce İnce Yasemince, 1995’te oyuncu Yasemin Yalçın’ın kendi yapımcılığında Kanal D’de hazırladığı televizyon dizisidir.

Olacak O Kadar
Olacak O Kadar, Levent Kırca’nın yarattığı ve oyuncu kadrosunun başında bulunduğu, 21 yıl boyunca çeşitli türk televizyon kanallarında yayınlanan ve halkın sorunlarını anlatan eleştirel güldürü programıdır. Yönetmenliğini Oğulcan Kırca yapmıştır.

Adam Olacak Çocuk
Adam Olacak çocuk yılları arasında Barış Manço’nun sunduğu 7’den 77’ye adlı programın içinde yer alan, Manço’nun her hafta yaklaşık 5-6 çocuğu sahneye çıkartıp soru sorması ve şarkı söyletmesi ile programda yer alan bölümdür.

Şahane Pazar
Şahane Pazar yönetmenliğini Gencer İşlek’in yaptığı, türk televizyonların en uzun süre ekranda kalan yarışma programlarından biri olma özelliğini taşımaktadır.

Teksoy Görevde
Teksoy Görevde, 2 Haziran 1994’ten itibaren Star TV’de çeşitli aralıklarla 12 yıl boyunca yayınlanan ve Sadettin Teksoy tarafından hazırlanan TV programı.

Hugo
Hugo, 2011 yılı Birleşik Krallık-Amerika-Fransa yapımı 3 boyutlu tarihi macera türündeki Martin Scorsese filmidir.

Parliament Sinema Kulübü
Parliament Sinema Kulübü, 1990’larda Star 1 kanalında, sinema filmlerinin her Pazar gecesi televizyonda ilk kez gösterildiği sinema kuşağıdır. Jeneriğindeki Karla Bonoff tarafından yazılan ve Linda Ronstadt tarafından seslendirilen All My Life parçası ve “Parliament Sinema Kulübü, Pazar Gecesi Sineması’nı sunar.” anonsuyla hafızalarda yer edinmiştir.

Televole,
Televole, 1994-2005 yılları arası Melih Gümüşbıçak tarafından sunulan, önceleri futbol-magazin sonraları magazin programı.

PAYLAŞ
burası
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.