80 Yıl Sonra Huzurevinde Bir Araya Gelen Arkadaşların Hikayesini Okuyunca Ağlayacaksınız.

Hikayeyi okuduğumda gözlerim oldu. 100 yaşına merdiven dayamakta olan iki arkadaş 2. Dünya Savaşı döneminde birbirlerinden ayrıldılar. Birbirlerini tekrardan yıllar sonra bir huzurevinde gördüler. Hikaye size eski arkadaşlıkların asla bitmeyeceğini gösterecek.

97 yaşındaki Peggy ve 95 yaşındaki Beryl şans eseri aynı huzurevinde karşılaştılar. Birbirlerine o kadar tanıdık geldiler ki. Acaba birbirlerini tanıyor olabilirler miydi? Kesinlikle tanıyorlardı! Küçüklüklerinde en iyi arkadaştılar ve birbirlerini 80 yıldır görmemişlerdi.

Peggy ve Beryl, İngiltere’nin Northfleet kasabasında yaşıyorlar. İkisi de zamanında Henley’s adlı kablo üreticisi bir firmada çalışıyorlardı.

İki kadın zamanında şirketin düzenlediği kampa gittiler ve beraber günlerce bisiklet sürdüler. Arkadaşlıklarının başlangıcı olan bu aktivite aslında onların ömür boyu sürecek arkadaşlıklarının da bir göstergesiydi. Ancak birden savaş patlak verdi.

Peggy, Kent Online gazetesine “Henley’s’de mükemmel günlerimiz geçti. O sırada savaş çıkınca birbirimizi asla göremedik. 1941’de evlendim ve bir çocuğum oldu. Savaş esnasında ayrıldıktan sonra hayatlarımız o kadar değişti ki…” dedi.

Küçük kızlar büyüyüp birer yetişkin olunca aileleriyle daha fazla zaman geçirmeye başladılar.

80 yıl sonra yolları tekrardan kesişti.

Peggy çocukluk arkadaşını huzurevinde görünce şok geçirdi.

Kent Online’a “Odaya adımı attığımda gözlerime inanamadım. Çocukluk arkadaşımı bir bakışta tanıdım. Bunca yıl sonra tekrardan karşılaşmamız mucizeden başka bir şey değil” dedi.

İki çocukluk arkadaşları kaybettikleri yılları telafi ediyorlar. Aradan bunca yıl geçmesine rağmen arkadaşlıkları bir nebze olsun değişmedi.

Eski arkadaşlıkların hiç yaşlanmadığını düşünüyorsanız paylaşın.