Antep’te 6 yaşındaki çocuğu kaçırıp babasına bu fotoğrafı gönderdiler… Bakın neden kaçırmışlar

6 yaşındaki Yemen’den iyi haber
Gaziantep’te, kimliği belirsiz kişiler tarafından kaçırılıp, ailesinden 10 bin lira fidye istenen Suriye uyruklu Yemen Kasım (6), yine kimliği belirsiz kişilerce evine yakın yere bırakıldı. Polis, çocuğu kaçıran kişi ya da kişilerin kimliklerinin belirlenip, yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.


Olay, geçen 24 Nisan’da Gazikent Mahallesi’nde meydana geldi. Suriye’nin Halep kentinden 2 çocuğu ve eşi ile birlikte Gaziantep’e gelip Düztepe Mahallesi’nde barınan bedensel engelli Ahmet Kasım, büyük oğlu Yemen ile birlikte her ay verilen erzak yardımından almak için Toptancılar Sitesi’ne gitti. Tekerlekli sandalye kullanan Ahmed Kasım’ın yanından bakkala gitmek için ayrılan Yemen bir daha dönmedi. Oğlunu bulmak için çevrede yaptığı aramalar sonuçsuz kalan Ahmed Kasım polise başvurdu.

FOTOĞRAFI GÖNDERİP NUMARASINI SİLDİ

İddiaya göre, kimliği belirsiz kişi, geçen çarşamba Ahmed Kasım’ı cep telefonuyla arayarak Yemen’in elinde olduğunu ve kent merkezinde verdiği adrese gelmesini istediğini söyledi. Belirtilen adreste beklerken tekerlekli sandalyenin arkasından tutan kimliği belirsiz kişi, Yemen’in elleri ve ayakları bağlanmış halde çekilen fotoğrafını babası Ahmed Kasım’ın telefonuna göndererek 10 bin lira fidye vermesini istedi. Ardından telefondan numarasını silen kimliği belirsiz kişi, ortadan kayboldu. Fotoğrafla şoke olan ve oğlunun bulunmasını isteyen Ahmed Kasım, “Ben her ay erzak yardımı alıyordum. Gittim, hayırseverden erzak aldım. Oğlum bakkala gitmek için para istedi, verdim. Sonra geri gelmeyince yarım saat oralarda oğlumu aradım ama bulamadım. Karakola gidip olayı anlattım. Sonra bana telefon geldi. Telefondaki kişi ’Oğlunun adı Yemen mi?’ diye sordu, sonra ’Oğlun iyi, bir şeyi yok, çarşıya gel görüşelim’ dedi. Ben de çarşıya gittim.Tekerlekli sandalyemden tutup bana oğlumdan bahsetti. Para karşılığında oğlumu vereceklerini ve polise haber vermemem gerektiğini söyledi. Telefonumu alıp, oğlumun elleri ayakları bağlanmış resmini gönderip numarasını sildi. Ben çocuğumun bulunmasını istiyorum” dedi.

Anne Rane Kasım ise “Oğlum 20 günden beri kayıp. Eşim engelli, bize bakan yok. Yetkililerden çocuğumu bulmalarını istiyorum. Bugün bizim başımıza geldi, yarın başkasının çocuğumun başına gelmesin” dedi.

EVİN YAKININA BIRAKTILAR
Gaziantep’te, kimliği belirsiz kişiler tarafından kaçırılıp, ailesinden 10 bin lira fidye istenen Suriye uyruklu Yemen Kasım (6), yine kimliği belirsiz kişilerce evine yakın yere bırakıldı. Yürüyerek, eve giden ve ailesine kavuşan küçük Yemen, hastaneye götürülüp, sağlık kontrolünden geçirildi. Sağlık durumunun iyi olduğu belirtilen Yemen Kasım’ın ailesi ise ifade işlemleri için emniyete götürüldü. Polis, çocuğu kaçıran kişi ya da kişilerin kimliklerinin belirlenip, yakalanması için çalışmalar sürüyor

https://www.youtube.com/watch?v=3nK29t94fds