3 Yaşındaki Çocukla Kızıl Diye Dalga Geçtiler – Sorduğu Soru Annesini Ağlattı

Her ebeveynin görevi çocuklarının sağlıklı olmasını sağlamaktır. Çocuklarını üzgün görmek ise anne ve babaları içten içe öldürür.Bir çocuğun, anne veya babasına ‘Benim sorunum ne?’ diye sorması acı bir deneyimdir.

Lauren Russel’ın 3 yaşındaki oğlu saçları kızıl diye otobüste dalga geçilince annesine bu soruyu sordu.Olay, anneyi o kadar etkiledi ki durumu Facebook’ta paylaşmaya karar verdi. Herkese gönderisini okumasını ve akran zorbalığının ne kadar kötü bir şey olduğunu anlamalarını istedi.

İşte Lauren’in gönderisi:

“Bugün kalbim çok kırıldı. Otobüste üç yaşındaki oğlumla, 13 yaşından fazla olmadığını tahmin ettiğim bir çocuk dalga geçti.

Nedeni mi? Nedeni oğlumun saçlarının kızıl olması. Otobüsteki çocuk, saçları kızıl diye oğlumun sosyal hizmetler tarafından götürülmesini direk olarak oğlumun suratına söyledi.

Sonra bir de arkadaşına dönüp kızıl saçlı oğlu olursa onu öldüreceğini söyledi. Benim de saçlarım kızıl. Benimle de zamanında böyle dalga geçtiler. O nedenle oğlumun suratındaki şaşkınlığa anlam verebiliyorum.

Oğlum bana insanların saçlarını neden sevmediğini sorup durdu. Saçlarını rengini değiştirmek istediğini ve tıpkı kardeşi gibi siyah saçı olması istediğini söyledi. Bana bu soruyu her sorduğunda kalbim paramparça oluyor.

Oğlum artık hep üzgün. Onun mutlu olmasını istiyorum. Böyle acımasız çocukların fazlaca olduğunu bildiğimden de olayı sizinle paylaşmak istedim. Oğluma, hayatta bundan daha kötü şeyler olduğunu göstermek istiyorum.

Dışarıda bir yerlerde çok daha anlayışlı insanlar olduğunu biliyorum. Bu nedenle gönderimi paylaşmanızı ve oğlumun aslında ne kadar güzel olduğunu insanlara göstermenizi istiyorum.

Facebook aracılığıyla oğluma iyiliğin gücünü göstermek istiyorum. Birileriyle saç renginden dolayı dalga geçmek kabul edilemez ve asla kabul de edilmeyecek. Teşekkür ederim.” Her çocuğun kendine has güzelliği vardır. Kimse bir başka çocuğun dış görünüşüyle dalga geçemez.

Akran zorbalığına son vermek için paylaşın.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir