22 Yıl Önce Kızının Evliliğine Başta Karşı Çıktı – Şimdi İse Yüzü Kızardı

Aşkın sınırı yoktur. Dünyadaki her insan sevmeyi ve sevilmeyi hakeder.1995 yılında ikisi de Down sendromlu olan Maryanne ve Tommy Pilling dünya evine girdi.Evliliğin insanlarca takdir edildiğini düşünebilirsiniz. Ancak maalesef öyle olmadı. Etraftakiler çiftin evliliğini onaylamadılar ve fazla sürmeyeceğini söylediler.Maryanne ve Tommy ise onlara tam aksini gösterdi. 22 yıldır evli olan çift birbirlerini hala ilk günkü kadar seviyorlar.Etrafta kendilerini yargılayan insanlar olmasına rağmen çiftin hikâyesi internette hızla yayıldı.

46 yaşındaki Maryanna ve 59 yaşındaki Tommy, İngiltere’nin Essex şehrinde yaşıyor. Bugüne dek onlarca güçlükle karşılaştılar.Durumlarından dolayı etraftan acımasızca yorumlar aldılar.

Yine de birbirlerine olan aşkları, engelleri birer birer aşmalarını sağladı.İkili, engellilerin aldığı eğitim kurslarından birinde tanıştılar ve görür görmez birbirlerine aşık oldular.

Maryanne’nin kız kardeşi Lindi, Daily Mail’e “Maryanne, Tommy ile tanıştığı gün eve suratında kocaman bir gülümsemeyle geldi. Ondan bahsetmeden edemiyordu ve akşam yemeğine çağırmak istediğini söyledi” dedi.

Beraber olmaya başlamalarının üzerinden 18 ay geçtikten sonra Tommy, Maryanne ile evlenmek istediğine karar verdi. Ancak önce annesinin rızasını alması gerekiyordu.Başta biraz sıcak bakmasalar da Maryanne’nin ailesi, kızlarının Tommy ile evlenmesine razı oldu. Aslında başta sıcak bakmamalarının nedeni insanların onlara yapacağı yorumlardı.

Ancak iki aşığı hiçkimse ve hiçbir şey durduramadı.Maryanne, Express’e “Düğün günüm, hayatımın en güzel günüydü. Tommy bana ilk evlenme teklif ettiğinde şok oldum. Ama ‘evet’ cevabı vermekte bir an olsun tereddüt etmedim” dedi.

Maryanne ve Tommy 1995 yılının temmuz ayında kalabalık davetlilerinin önünde dünya evine girdiler.Maryanne’nin annesi Tommy’ye yüzük seçiminde yardım etti.Maryanne’nin kız kardeşi Lindi, People’a “Sokağa el ele tutuşarak çıkıp dolaşırken insanlara örnek oluyorlar. Elbette insanlar yargılıyor. Down sendromlu iki kişinin evlenemeyeceğini düşünüyorlar” dedi.

Kız kardeşi aynı zamanda Facebook’ta onlar adına bir sayfa oluşturdu.Lindi, “İnsanlardan çok güzel yorumlar geliyor. Çocukları, torunları veya akrabaları Down sendromlu olan insanlar ikisinden ilham alıyorlar” dedi.

Lindi son olarak, “İlişkilerinin çok özel olmasının nedeni aslında birbirlerine besledikleri o saf sevgi. Nefret hissini ikisi de bilmez. Umarım ki çocukları da mutlu bir hayat yaşarlar” dedi.

Yukarıda bulunan düğünde çekilen fotoğraflarıyla, aşağıdaki günümüzde çekilen fotoğrafları karşılaştırdığınız ikisinin de birbirlerini hala çok sevdiklerini görebilirsiniz.

Maryanne ve Tommy adına yapılan klibi hemen izleyin:

Tommy ve Maryanne’nin hikâyesi aşkın engel tanımadığını gösteriyor.Down sendromlu oldukları için insanlar evliliklerinin fazla sürmeyeceğini düşünse de onlar aksini çok iyi kanıtladılar.

Çiftin hayat ve aşk hikâyesini paylaşmayı ihmal etmeyin.