-20 Derecede Yerde Yatan Köpeği Farkettiler – Köpeği Kaldırınca İnanılmaz Gerçeği Öğrendiler

Sibirya denince aklınıza ilk olarak ne geliyor? Yeşillik, ormanlar, yaban hayatı veya köpekler mi?

Çoğu kişinin aklına karlarla kaplı topraklar geliyor. Burada hava -40 ve -50’lere kadar düşebiliyor. Böyle bir havada bebeğini kimse dışarıda bırakmaz. Rusya’daki Altay Cumhuriyeti’ndeki bir çocuğun başına aynı şey geldi.

Annesi iki yaşındaki oğlunu hava -20 dereceyken terketti.

Çocuğun hayatta kalma şansı neredeyse sıfırdı. Devreye bir koruyucu melek girdi.

Çocuğun terkedildiği bölgenin yakınlarındaki bir evde yaşayan köpek, hemen çocuğun farkına vardı.Çocuğun üstüne yatıp onu ısıtmak istedi. İki gün boyunca çocuğu ısıttı.

Komşuların köpeği ve çocuğu farketmesi tam iki gün sürdü. Bulunduklarında köpek hala çocuğun üstünde yatıyordu.Köpeğin kahramanca hareketine rağmen çocukta hipotermi oluştu. Durumu çok kötüydü.

The Siberian Times’tan aktarılanlara göre çocuk hastanede de edilen müdahaleyle mucizevi şekilde hayata tutunmuş.İnsanlar olaydan sonra köpeğe ‘kahraman’ ve ‘melek’ lakaplarını taktılar.

Çocuğu o soğukta sokağa bırakan annesi ise dört gün sonra yakalandı. Sosyal servisler çocuğu annenin elinden aldı.

Köpek olmasa belki de çocuk orada hayatını kaybedecekti. Bir kez daha köpeklerin, insanları ne kadar sevdiğine tanık oluyoruz.

Bu Sibirya’da meydana gelen ilk olay değil. 3 yıl önce 3 yaşındaki Karina Chikitova köpeğiyle beraber kaybolmuş.

The Siberian Times’tan aktarılanlara göre kayboldukları bölgede kurtlar ve ayılar yaşıyormuş.

Küçük kız ve köpek, 9 gün boyunca ormanda buldukları meyvelerle hayatta kalmışlar. Daha sonra köpek kendisini takip ettirerek çocuğun bulunmasını sağlamış.

Çocuk hafif sıyrıklarla hayatta kalmayı başarmış.Köpek, gece gündüz çocuğun başında nöbet tutmuş.İki çocuk da bugün kahraman köpekler sayesinde hayatta!

Sizin de hayatınızı bir köpeğin kurtardığı oldu mu? Başınıza böyle bir şey geldiyse yorum yaparak paylaşmayı ihmal etmeyin.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir