16 Yaşındaki Kız Güzelleşmek İçin Neredeyse Sağlığından Oluyordu Bu Ürünlerden Sizde de Varsa Kesinlikle Kullanmayın

​ 16 yaşındaki Tylah Durie’nin vücudu kullandığı boyaya karşı alerjik reaksiyon gösterince neredeyse kör oluyordu. Büyük bir heyecanla aldığımız kozmetik ürünlerini kullanmadan önce bir kez daha dikkat etmemiz gerektiğini gözler önüne seren bu haber çok ilginizi çekecek.

Daily Mail’in haberine göre; Tylah, kaşlarına ve kirpiklerine boya sürdükten yarım saat sonra yanma ve kaşıntı hissetmeye başladı. Ertesi uyandığında gözleri şişen genç kız çığlık çığlığa ağlamaya başladı. 16 yaşındaki Tylah Durie’nin vücudu kaş kirpik boyasına alerjik reaksiyon gösterince neredeyse kör oluyordu.

Tylah, kaşlarına ve kirpiklerine boya sürdükten yarım saat sonra yanma ve kaşıntı hissetmeye başladı. Ertesi uyandığında gözleri şişen genç kız çığlık çığlığa ağlamaya başladı. Tylah yaşadığı acıyı, “Gözlerime kum fırlatılmış gibi hissediyordum. Kaşlarımı jiletle kesiyorlarmış gibi sızlıyordu.

Gözlerimi o kadar şişmişti ki küçük bir aralıktan görmeye çalışıyordum. Gözlerimden iltihap akıyordu” diye anlattı. Öncesinde alerji testi yaptırmadığı için genç kızın boyada bulunan parafenilendiamin adı verilen kimyasala ölümcül bir alerjik reaksiyon gösterdiğinden haberi yoktu. Boyanın üzerinde test yapılmadan kullanılmaması konusunda bir uyarı vardı ancak genç kız bunu önemsemedi. Tylah’ın gözlerinin içinde kimyasal yanıklar kaldı. Doktorlar, genç kızın kalıcı körlük yaşayabileceğini, saç veya kaş kirpik boyasına bir daha dokunursa ölebileceğini söyledi.