Kimseyi dış görünüşüne göre yargılamamak gerekiyor. Böyle altın kalpli insanları ayakta alkışlıyoruz!

Sokakta Yaşayan Kadınla Her Gün Öğle Yemeği Yemeye Başladı – Kadın Bir Sırrını Açıklayınca Adamın Gözleri Doldu
ABD’nin Orlando şehrinde yaşayan 25 yaşındaki Greg Smith satış müdürlüğü ve kişisel antrenörlük yapıyor. Yaptığı iki farklı iş nedeniyle çeşitli insanlarla tanışma fırsatı buluyor.

Onlardan biri de sokakta yaşayan Amy Joe. Kadın, Greg’e karşı hep iyi niyetli olduğundan kısa sürede aralarında güzel bir arkadaşlık oluştu.

Yakın arkadaş olmalarının ardından Amy’nin Greg’e verdiği bir sır ile Greg yardım içi hemen harekete geçti.


Haftanın her günü Greg, Amy’yi sokağın köşesinde otururken buluyordu. Sokakta yaşamasına rağmen kadının suratında her daim bir gülümseme vardı. Greg’ten para istemiyor ve onu her gördüğünde gülerek selam veriyordu.

Aralarında arkadaşlık oluşunca her perşembe günü 30 dakikalığına öğle yemeği yemeye başladılar. Greg, her yemek yediklerinde Amy’nin ilginç düşüncelerini dinliyordu. Sokakta yaşıyordu ancak hiçbir kötü alışkanlığı yoktu.

Sadece bir sırrı vardı. Greg sırrını öğrenince hemen harekete geçti.

Facebook’ta paylaştığı bir gönderisinde Greg kendisini şanslı birisi olarak tanımlıyor. Amy’nin aksine hem annesi hem de babası hayatta. İşi nedeniyle sürekli takım elbise giymek zorunda ve sokakta yaşayanlar onu görünce para istiyorlar. Ancak Amy ondan hiçbir zaman para istemedi.

Öğle yemeklerinden birinde Greg, Amy’nin bir sırrını öğrendi. Meğerse Amy okuma yazma bilmiyormuş ve hayatı boyunca okur yazar olmak istemiş.

Amy okuyup yazmayı öylesine öğrenmek istemiş ki bazen yiyecek yerine kitap almış. Okuma yazma bilmese de kitaplara bakmak onu mutlu etmiş.

Greg, Amy’ye okuma yazma öğretmeye karar verdi. Beraber kütüphaneye giderek önce bir kitap aldılar. Artık her öğle yemeğinde Greg, Amy’ye okuma yazma öğretmeye başladı.

Greg, Facebook’ta “İnsanlara yardım etmek aslında ‘merhaba’ demek ve gülümsemek kadar basit” dedi.

Hepsi bununla da bitmedi. Greg’in Amy’ye bir sürprizi vardı.

Kadına on dakika uzaklıktaki bir restorana gideceklerini söyledi.

Greg, düzgün bir hayat yaşayabilmesi için Amy’ye yiyecek, kıyafet ve para yardımı yapıyordu. Bu jesti ise kadını mutluluktan ağlattı.

Kadını kuaföre götürdü.

Greg, Amy’ye inanmaktan asla vazgeçmedi. Amy sonunda okuma yazmayı da öğrendi. Amy’den çok etkilenen Greg, evsiz insanlara yardım etmeye devam ediyor.


Greg’in Amy için yaptıklarını kelimelerle ifade etmek mümkün değil. Bazı insanların diğerlerine kıyasla daha kötü şartlarda hayatlarını sürdürüyor olmaları hiç adil değil. Greg gibi daha fazla insan olsa belki de insanlar açlıktan ölmek zorunda kalmazlardı.

Greg’in yaptığını arkadaşlarınızla paylaşarak herkesin ondan ilham almasını sağlayın.