Henüz hamileliğinin erken evresinde Hamile Kadının Devasa Büyüklükteki Karnında Ciddi Morluklar Vardı. Ultrasondan İncelenince Gerçek Açığa Çıktı.

Hamile Kadının Devasa Büyüklükteki Karnında Ciddi Morluklar Vardı. Ultrasondan İncelenince Gerçek Açığa Çıktı.
Henüz hamileliğinin erken evresinde Guillermina ve eşi Fernandao’ya doktorlar kötü bir haber verdi.

Guillermina’nın üçüzleri değil, dördüzleri de değil beşizleri olacaktı. Beşiz hamileliğin 47 milyonda bir gerçekleşen bir hadise olduğunu düşünürsek, doktorların verdiği haberin çift için ne kadar şaşırtıcı olduğunu tahmin edebilirsiniz.

Hikaye burada bitmedi. Hamileliği farklı kılan diğer durumlar da var. Doktorlar, ailenin sakinliğine ve durumu olağan karşılamasına çok şaşırdı. Hamile kadın, çoğu hamile kadının girmediği testlere tabii tutuldu. Çocuk taşımak oldukça stresli olmalı. Beş çocuk taşımayı tahmin bile edemiyorum.

Doktor Tracy Manuck, Guillermina’nın çok güçlü bir kadın olduğunu ifade etti. Hamile kadın yüksek riskli bir hamilelik süreci geçirdi. Preeklampsi (gebeliğin ikinci yarısında gelişebilen hipertansiyon ve proteinüri ile kendisini gösteren rahatsızlık) ve yüksek tansiyon gibi tatsız durumlarla karşılaştı. Öte yandan Guillermina’nın karnında, bebeklerin tekmelemeleri sonucunda morluklar oluştu. Dışarıdan bakıldığında endişe verici olsa da sağlık açısından bir sorun yoktu.

Doktorlar, hamilelik süreci boyunca eşini hiç yalnız bırakmayan Fernando’ya hayran kaldılar.

Mayıs’ın 2013’ünde beklenen gün geldi çattı.

32 yaşındaki Guillermina hamileliğinin 31,5. haftasında beşizlerini dünyaya getirdi. Kadın, normal doğumlara kıyasla yedi hafta daha erken doğum yaptı. Üçüz bebek doğumuna göre ise üç hafta geç doğum yaptı.

Bebekler anne karnında diğer bebeklere göre daha fazla durdukları için akciğerleri daha gelişmiş yapıdaydı. Bebekler bu sayede dünyaya geldiklerinde sapasağlamdılar ve iyi hissediyorlardı.

Kadının beşiz bebeklerini dünyaya getirmesinde sekiz doktor, bir anestezi uzmanı ve ondan fazla hemşire yardımcı oldu. Beşizleri üçü kız, ikisi erkek. Adları ise sırasıyla Esmeralda, Fatima, Marissa, Fernando ve Jordan.

Beşiz bebeklerin dünyaya gelme anını aşağıdan izleyebilirsiniz:

Hayat çok şaşırtıcı, değil mi? Sıradışı olayı arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.