Faslı Kadınların Güzellik Sırrı Argan Yağını Kullanmanın 10 Farklı Yolu

Faslı Kadınların Güzellik Sırrı Argan Yağını Kullanmanın 10 Farklı Yolu

Faslı kadınların güzelliklerinin sırrı olan Argan yağı, hem cilde hem de saçlara olmak üzere tepeden tırnağa her şeye iyi geliyor. Kırışık oluşumunu önlediği için yaşlanma karşıtı olan, cilt tarafından üretilen ve sivilce oluşumuna neden olan sebum azaltma etkisine sahip oluşuyla sivilcelere iyi gelen harika bir doğal yağ… Faydaları sağlıkla bitmeyen ve tek başına tüm güzellik ürünlerinin yerine geçmeye aday argan yağını güzellik rutininizde kullanmanız için 10 farklı yol…

1. Yüz nemlendiricisi

Yüzünüzü sabah ya da akşam temizledikten sonra birkaç damla saf argan yağını doğrudan yüz ve boynunuza masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Kuru bir yağ olarak nitelendirilen bu yağı cildiniz hemen emecek ve size yağlı bir his vermeyecek.

2. Losyon ya da tonik

Kullandığınız yüz toniğinize ya da losyonunuza dilerseniz birkaç damla argan yağı ekleyebilirsiniz. Kendi toniğinizi oluşturmak içinse gül suyuna birkaç damla argan yağı ekleyebilirsiniz.

3. Yenileyici ve aydınlatıcı maske

İsterseniz kendi yaptığınız, isterseniz de satın aldığınız yüz maskesine, birkaç damla argan yağı damlatarak bu güzellik saçan yağın özelliklerinden faydalanabilirsiniz. Kendi maskenizi yapmak için; bir yemek kaşığı limon suyu, 3 çay kaşığı yoğurt, 1 yemek kaşığı bal ve 3 damla argan yağını karıştırabilirsiniz. Ardından temiz ve kuru cildinize sürüp 10 dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

4. Dudak nemlendiricisi

Çatlayan dudaklarınızın önüne geçmek ve onları nemlendirmek için argan yağının gücünden yararlanabilirsiniz. Bunun için birkaç damla argan yağı ve vanilla özünü esmer şekerle bir araya getirin. Ardından dairesel hareketlerle dudaklarınıza masaj yapın.

5. Parlak cilt için aydınlatıcı

Kullanmakta olduğunuz fondöten, bronzer ya da renkli nemlendiricinize birkaç damla argan yağı eklerseniz size çok daha canlı bir cilt sağlayacak.

6. Saç kremi

Duştan sonra saçınız hala ıslakken birkaç damla argan yağını saçlarınızın uçlarına uygularsanız, saçınızı nemlendirecek ve canlandıracak. Bu yöntem özellikle saç kurutma makinesi ya da düzleştirici gibi araçlar yüzünden canlılığının yitiren saçları canlandırmak için harika bir yol.

7. Saç şekillendirici

Saçınız kuruduğunda şekillendirici bir ürün kullanıyorsanız içerisine ekleyeceğiniz birkaç damla sayesinde saçlarınıza parlaklık ve canlılık kazandırabilirsiniz.

8. Saç bakım maskesi

Saçlarınıza birkaç yemek kaşığı argan yağını masaj yaparak uygulayın, ardından durulamadan bir bone takarak bir gece bu şekilde bırakın. Sabah uyanıp saçınızı yıkadığınızda ne kadar yumuşak bir his elde edeceğinize bakın.

9. Tırnak eti yumuşatıcısı

Baş belası kütiküllerden argan yağı sayesinde daha çabuk kurtulabilirsiniz. Birkaç damla argan yağını tırnak diplerinizdeki tırnak etlerine uygularsanız bu işlem onları yumuşatacak ve size daha bakımlı bir görünüm verecek. Argan yağını daha sağlıklı tırnaklara sahip olmak için ayaklarınıza da uygulayabilir ve çorapla uyuyarak bir gece bekletebilirsiniz.

10. Vücut ve duş yağı

Birkaç damla argan yağını duşta ya da daha sonrasında doğrudan cildinize uygulayabilir ve nemlendirebilirsiniz. Özellikle çatlak problemi yaşayan hamilelerin de rahatlıkla kullanabileceği doğal bir yağ.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir