Donmuş Halde Bulunan ve Felç Kalan Bebek Keçi Toast’un Mutlu Sonla Biten Hikayesi

Donmuş Halde Bulunan ve Felç Kalan Bebek Keçi Toast’un Mutlu Sonla Biten Hikayesi

Hayata gözlerini açtığında, yaşadıkları küçük bir keçi için çok zor olsa da, Toast ve ona yardım eden iyi kalpli insanlar bir an olsun vazgeçmemişler. Sevimlilik abidesi küçük Toast; kalplerimizi ısıtan hikayesi, verdiği mücadele ve mucizevi iyileşmesiyle kendisine hayran bırakıyor.

New Jersey’de bulunan bir çiftlikte, kar fırtınası sırasında doğan Toast’un, başına tam olarak ne geldiği bilinmiyor ama doğduktan sonra annesi tarafından terk edildiği düşünülüyor.

Ölmek üzereyken ve kar fırtınası nedeniyle donmuş halde bulunan bebek keçiyi, çiftçiler fark edip bulunduğu yerden kaldırmış ve evlerine taşımışlar.

Vücut sıcaklığı fazlasıyla düşmüş olan bebek keçiyi, çiftçiler bir hayli riskli bir yöntemle kurtarmışlar. Kapağı açık bir fırının içine koydukları küçük keçiyi, fırının sıcaklığıyla kurtarmayı denemişler. Caitlin Cimini diyor ki: ‘‘Bu gerçekten yapabileceğiniz en tehlikeli şeylerden biri çünkü fırının sıcaklığını ayarlamak çok zor.’’ Neyse ki, küçük keçi, mucizevi bir şekilde hayata dönmüş. İsmini ise, bu aşılmadık hayata dönüş hikayesi nedeniyle Toast yani ‘‘Tost’’ koymuşlar.

Çiftçiler daha sonra, Toast’un arka ayaklarını kullanamadığını fark etmişler.

Daha sonra Caitlin Cimini, Toast’u, kurucusu ve başkanı olduğu Rancho Relaxo isimli barınağa götürmüş.

Küçük keçinin, arka ayaklarını kullanamadığı için özel bir yürütece ihtiyacı olduğunu düşünmüş. Ancak onu yerden kaldırmak istediğinde, küçük keçinin ateşi olduğunu fark etmiş ve hemen veterinerin yolunu tutmuş.

Veterinerde, küçük Toast’un durumu kontrol altına alınmış. Orda kaldığı süre içinde, arka ayakları da muayene edilmiş.

Cimini: ‘‘Veterinerin söylediğine göre; Toast, annesi tarafından, kar fırtınası sırasında terk edildiğinde, göbek bağı korunmasız halde olduğu için, ciddi bir enfeksiyona maruz kalmış. Tüm eklemleriyse bu durumdan etkilenmiş. Eklem ve kemiklerindeki bu hasar nedeniyle, bir daha arka ayaklarını kullanmasının hiçbir yolu olmadığını söylediler.’’

Toast’un bacaklarının ampüte edilmesine ihtiyaç duyulma olasılığı çok yüksekmiş.

Ampütasyon işleminin dünyanın sonu olmadığını ve Toast’un hali hazırda bir yürütecinin olduğunu söyleyen Cimini, yine de onun genel sağlık durumundan endişe etmeye başlamış. Hakkındaki tüm gelişmeleri öğrenebilmek amacıyla da her gün veterineri aramış.

Birkaç günün ardından veteriner aramış.

Toast’un dört ayak üstünde durmayı hala başaramadığını ama arka bacaklarını hareket ettirebildiğini ve tekme atmaya başladığını söylemiş. Cimini, aldığı habere çok şaşırmış.

Veteriner birkaç gün sonra tekrar aramış.

‘‘Caitlin, bu keçiyle ilgili neler oluyor bilmiyorum ama bugün çalışanlarımız içeri girdiğinde, o ayakta duruyordu’’ demiş. Caitlin, ‘‘Aman tanrım. Hareket mi ediyor? Yürüyor mu?’’ diye sorduğunda, veteriner, ‘‘Yürümüyor ama ayakta durabiliyor’’ şeklinde yanıt vermiş.

İyileşmesiyle, herkesi fazlasıyla şaşırtan küçük keçi Toast, artık ampütasyona ya da yürütece ihtiyaç duymuyor.

Şu anda, sağlıklı bir keçinin yapabileceği her şeyi yapıyor; yürüyor, koşuyor, zıplıyor… Kimsenin, iyileşme sürecini tam olarak anlayamadığı, açıklayamadığı Toast; normal bir yaşam sürüyor.

Cimini tarafından ona verilen iki adet oyuncak tavşanla, her gece birlikte uyuyan Toast, insanlara ve oyuncak tavşanlarına sarılmaya bayılıyor.

Çok sevgi dolu olan Toast, barınaktaki iki bebek keçiyle vakit geçirmekten de çok hoşlanıyor ama insanlar etrafında değilken endişelenip üzülüyor.

‘‘Etrafında bir insan olmadığını fark eder etmez, çığlık atmaya başlıyor. Her yerde bizi arıyor. Bizi gördüğü an, hızla bize doğru geliyor.’’

İlk hali ve son hali arasındaki müthiş farkla ve iyileşme süreciyle herkesi etkileyen Toast, aynı zamanda çok sevecen ve sıcakkanlı bir keçi.

Dileriz yaşamı boyunca sarılacağı insanlar ve oyuncak tavşanlar, hep onunla birlikte olur!

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir