Diş macununu eğer yüzünüze sürerseniz… Diş macunu hem cilde hem tırnağa faydalı

Diş macununu eğer yüzünüze sürerseniz… Diş macunu hem cilde hem tırnağa faydalı

Diş macunu hem cilde hem tırnağa faydalı
Diş macunu sadece dişler için değil tırnak ve cilt için de birçok fayda barındırıyor… Peki diş macununu ne için kullanabiliriz?

TIRNAKLARIN PARLAK VE CANLI GÖRÜNMESİNİ SAĞLAR

Üzerine bir parça diş macunu koyduğunuz tırnaklarınızı diş fırçası yardımıyla ovun. 15 dakika ovduktan sonra da durulayın. Yaptığınız bu işlem, tırnaklarınızı beyazlatıp, parlatarak daha sağlıklı ve canlı görünmesini sağlar.

ELLERDE OLUŞAN KÖTÜ KOKULARI TEMİZLER
Diş temizliğinde ağzınızdaki kokuların giderilmesini sağlayan diş macunu, elleriniz için de aynı etkiyi sağlar. Özellikle soğan veya sarımsak gibi elde kokusu kalan yiyeceklere karşı çok etkilidir.

SİVİLCELERİ YOK EDER
Sivilce oluşan noktaya içinde kimyasalların bulunmadığı bir diş macunu sürüp sabaha kadar silmeyin. Ertesi sabah kalktığınızda, sivilcenizin kuruyarak küçüldüğünü göreceksiniz. Yalnız ufak bir hatırlatma yapmakta yarar var; hassas ciltlere sahip olanların bu yöntemi uygularken dikkat etmesi gerekli. Çünkü diş macunu cildin tahriş olmasına sebep olabilir.

SAÇINIZI BOYARKEN KULLANIN
Saçınızı boyama işlemi sırasında alnınıza, kulağınıza ya da elinize boya bulaşırsa diş macunuyla çıkarabilirsiniz.

BÖCEK ISIRIKLARINA KARŞI ETKİLİ
Böcek ısırıkları üzerine diş macunu sürün. Bu yöntem hem kaşıntınızı alacak hem de cildinizde oluşan yaraları serinletmeye yardımcı olacaktır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir